Leki a alkohol

napisał/a: michal2041 2011-01-25 20:36
Witam, byłem chory, doktor przepisał mi antybiotyk Duomox 1g. Dzisiaj zjadłem ostatnią tabletkę, mysle, że juz wyzdrowiałem. I mam takie pytanie, czy 35 godzin po użyciu tabletki mogę pić alkohol (jutro idę na 18 urodziny koleżanki, głupio było by nie wypić) Mogę czy nie?
napisał/a: ChlopJakLew 2011-02-03 22:08
Witam,ostatnio zmieniono mi leczenie alergi ponieważ poprzednie leki nie działały zbyt dobrze.
Mam zażywać stale lek Cezera,a w ulotce wyczytałem że "U osób wrażliwych podawanie lewocetyryzyny równocześnie z alkoholem może wpływać na ośrodkowy układ nerwowy"
Co to oznacza? bo gosciu w aptece wytłumaczył mi tylko że mocniej i szbciej bania wchodzi jak sie napije.
I jak sprawdzić czy jestem wrażliwy na lewocetyryzyne?
Nie pytał bym sie gdyby to był lek który się zażywa przez tydz,ale przy leku zażywanym przez cały czas to problem wielki,bo w wieczorem w wykend się napić musze ;) jak to mówia przy sobocie po robocie harnaś sie należy :)
napisał/a: piotrosiama 2011-02-03 23:46
Ten jeden harnaś czy żywiec nie zaszkodzi Ci.
napisał/a: Blackursus 2011-02-03 23:49
No skoro sie nalezy...skoro alkohol jest taki wazny, to ryzykuj. No i baw sie dobrze, bo moze to bedzie Twoja ostatnia impreza :)
napisał/a: Vattier 2011-02-04 00:20
napisal(a):"U osób wrażliwych podawanie lewocetyryzyny równocześnie z alkoholem może wpływać na ośrodkowy układ nerwowy"
Co to oznacza? bo gosciu w aptece wytłumaczył mi tylko że mocniej i szbciej bania wchodzi jak sie napije.
Lewocetyryzyna należy do tzw. leków przeciwhistaminowych II generacji, które, w przeciwieństwie do leków I generacji, są z reguły pozbawione ubocznego działania depresyjnego (hamującego) na ośrodkowy układ nerwowy, tj. min. otępienia, senności i zaburzenia koordynacji ruchowej. Stosowanie lewocetyryzyny z alkoholem (który ma działanie depresyjne) może nasilać działanie alkoholu i tyle. Generalnie jeszcze wątek moralizatorski: nie polecam łączyć żadnych leków z alkoholem.
napisał/a: Galusek1 2011-02-07 19:13
Dzień dobry mam pytanie, właśnie wyleczyłem się z choroby i brałem lek AMOTAKS (leczy górne i dolne drogi oddechowe m.in.) w najbliższym czasie mam imprezę i nie wiem czy mogę pozwolić sobie na alkohol, ile powinienem odczekać dni?
napisał/a: Vattier 2011-02-07 22:27
Amoksycylina działa do 8 godzin od momentu podania. Jeśli skończyłeś kurację dzisiaj, a impreza jest za kilka dni, to nie widzę większego problemu.
napisał/a: beatka123 2011-02-14 12:17
Zawsze mi się wydawało, że jak ktoś choruje i bierze leki, to nie czuje potrzeby picia alkoholu jednocześnie.
Widać się myliłam? Czytać uważnie etykietki, ew popytać lekarza.
napisał/a: awit87 2011-02-18 17:38
Witam
LEkarz przepisał mi następujące leki : TOLPERIS VP oraz PANZOL.
Mam pytanie czy moge przy tych lekach spożywać alkohol? jeżeli tak to po jakim czasie od przyjęcia leku ? oraz czy moge stosować apap lub ipuprom w celu zwalczenia skutku ubocznego np bólu głowy.?
napisał/a: piotrosiama 2011-02-18 18:26
Następny będzie się leczył i pił !!!!
napisał/a: awit87 2011-02-18 18:32
Proszę o odpowiedź. Nie chodzi mi o za przeproszeniem chlanie do upadłego. Jutro Spotykam się z osobami, których dawno nie widziałam. Pytam czy mogę wypić piwo lub maksymalnie 2. A jeżeli już nie mogę uzyskać odpowiedzi na pytanie związane z alkoholem to proszę przynajmniej o odpowiedź odnośnie środków z paracetamolem i ibuprofenem:P
napisał/a: alchemik1 2011-02-19 00:24
Nikomu zazwyczaj nie chodzi o chlanie do upadłego. Powiem tak: Albo się leczysz albo pijesz. Nie wiem dokładnie ile jest leków, na które wpływu nie ma alkohol, ale jest ich bardzo niewiele.

1. Tolperis - Wykluczone, alkohol zwiększa siłę działania leku, grozi "zastygnięciem" mięśni (tzn. silnym zwiotczeniem)
2. Panzol - nie wiem jaki jest sens brać ten lek który hamuje wydzielanie kw. solnego w żołądku jeżeli się będzie pić etanol który działa odwrotnie
3. Żadnych leków przeciwbólowych nie wolno łączyć z etanolem. Tu akurat:
a) Ibuprofen - generalnie jedyne zagrożenie to zwiększenie szansy na wrzody żołądka, a skoro już masz z tym problem, to czemu by się nie dobić
b) Paracetamol - w połączeniu z alkoholem, może nasilić działanie toksyczne na wątrobę