Leki a alkohol

napisał/a: nornow12 2010-08-07 19:47
1. czy biorąc lek antybiotyk dalacin c na zęby mozna przyjmowac alkohol?

2. kiedys brałem tabletkę gripex na przeziębienie a ona zawiera paracetamol a po paru godzinach poszłem na impreze do znajomych, czy mogło cos sie stać? lek brałem ok 13h a impreza zaczynała sie od 16h do 22h
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-07 20:01
Nie łączy się alkoholu z antybiotykami i lekami p.bólowymi ze wzgledu na dużą toksyczność takiego połączenia na wątroby i zwiększenia lub zmiejszenia (zalezy od substacji) siły działania leku.
To czy coś Ci się stanie po takim połączeniu nie jest możliwe do przewidzenia wiec nic madrego w tej kwestii nie można doradzic poza tym, że jak się leczy to się nie pije.
napisał/a: nornow12 2010-08-08 09:08
a ile h po wzięciu ostatniego gripexu mozna zacząć pić?
napisał/a: Luki24 2010-08-08 10:19
Ja pitole, to jest jednak kraj alkoholików którzy nawet w trakcie choroby nie mogą przestać.

Podejrzewam, że minimum 6 godzin kiedy gripex przestanie działać.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-08 10:19
Napisałem wyżej, jak się leczymy to nie pijemy, jak picie ważniejsze to nie bierz Gripexu.
napisał/a: kawka93 2010-08-08 13:32
Zawsze wszyscy pytają o picie alkoholu w czasie kuracji, leczenia antybiotykiem. A jaki okres czasu powinien minąć jeśli już skończyliśmy brać leki, jesteśmy zdrowi itd? Powiedzmy po takiej 6-7 dniowej kuracji Amoksiklavem. Czekać 24h, 48 więcej?
Powiedzmy chorowaliśmy przez jakiś czas, a potem musimy wyjść na jakąś uroczystość rodzinną i chcemy coś z % wypić.
napisał/a: czybit161 2010-08-08 13:45
To byście umarli jak ja nie pije gdy mam cykl średnio ok. 2-3 mc-y :P
napisał/a: nornow12 2010-08-08 16:00
jaki cykl?
napisał/a: Luki24 2010-08-08 17:01
Cykl suplementacyjny na siłowni, czybit16 traci młodość w siłowni zamiast chlać i ćpać jak rówieśnicy ;)


kawka93
to zależy raczej od czasu w którym organizm się pozbędzie leku z organizmu, wykorzystuje się okres półtrwania substancji. Amoksycyklina ma akurat krótki więc po jednym dniu można by się napić, aczkolwiek nie namawiam i nie wiem ile jest racji w tym co napisałem %)
napisał/a: kawka93 2010-08-08 18:51
czybit16 napisal(a):To byście umarli jak ja nie pije gdy mam cykl średnio ok. 2-3 mc-y :P

Ja nie mam żadnych cykli suplementacyjnych (choć chyba takie słowo w języku polskim nie istnieję) a i tak nie piję. To było pytanie teoretyczne.
Luki24- młodość to termin względny ;p
napisał/a: erykah 2010-10-16 23:22
picie alkoholu jest też niewskazane przy przyjmowaniu retinoidów doustnych (np. aknenormin) na trądzik. chyba w wyższym celu można zrezygnować z alkoholu?
napisał/a: alchemik1 2010-10-22 21:38
nornow12 napisal(a):1. czy biorąc lek antybiotyk dalacin c na zęby mozna przyjmowac alkohol?

2. kiedys brałem tabletkę gripex na przeziębienie a ona zawiera paracetamol a po paru godzinach poszłem na impreze do znajomych, czy mogło cos sie stać? lek brałem ok 13h a impreza zaczynała sie od 16h do 22h



1. Wykluczone.
2. Nie jestem pewny ale na ulotce leku chyba jest wyraźnie napisane, że pić w trakcie stosowania medykamentu nie wolno. Gripex to nie tylko paracetamol, który zapewne też miał problemy z metabolizmem w trakcie popijawy jako, że jego okres półtrwania to jakieś 3-4 godziny, ale także zdecydowanie dłużej działający chlorowodorek pseudoefedryny więc na pewno nie wyglądało to tak jak powinno. Oprócz tych substancji jest tam dekstrometorfan (bardzo pospolity składnik syropów przeciwkaszlowych) ale nim bym się aż tak nie przejmował.

P.S. Nie uważam aby spędzanie młodości na siłowni było czasem straconym. To wspaniałe czasy, wspaniała motywacja i wielka determinacja. Wiem coś o tym bo też jestem fanatykiem, który od wielu lat spędza ogrom czasu na siłowni.