LEKARSTWO W ZĘBIE

napisał/a: troy03777 2011-03-26 12:58
Witam wszystkich

Wczoraj byłem u dentysty z zębem, który po dotknięciu językiem wskazywał na nie małą dziurę. Dentystka spojrzała na niego i tylko tym swoim dłubakiem tam pogrzebała, jakby coś wyjmowała, może resztki jedzenia czy coś. To bolało jak tam grzebała ale na szczęście to tylko chwilę. Potem założyła tam jak sama powiedziała "lekarstwo", na to fleczer i kazała przyjść za 2 tygodnie. Czy to oznacza, że będę miał leczenie kanałowe? Czy tylko plombę? Przyznam, że boję się następnej wizyty. Jeśli ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie to bardzo proszę :)
napisał/a: Blackursus 2011-03-26 16:13
To nie bedzie leczenie kanalowe. Przy nastepnej wizycie dentystka oczysci zeba i zalozy plombe, tak mysle.
napisał/a: troy03777 2011-03-26 16:36
Dziękuję za odpowiedź. Mam taką nadzieje, ponieważ kiedyś miałem leczenie kanałowe i nie mile to wspominam
napisał/a: viki71 2011-03-26 22:12
Black ma rację.Po prostu przy większych ubytkach zakłada się lekarstwo,zeby próchnica nie wlazła w zęba.Kiedys pytałam dentysty,jak zakładał mi lekarstwo,zamiast,jak zwykle,od razu założyć plombe.Wytłumaczył mi właśnie tak,jak napisałam.Po dwóch tygodniach poszłam,wyjoł lekarstwo,oczyścił zęba i zaplombował.Nic nie bolało.