Lekarstwa na astme

napisał/a: Laurinda 2010-05-31 13:21
Wiec tak biore rozne leki na astme chociaz nie mam jej stwierdzone mowia ze sa takie szanse. Mam kaszel, swisty i dusznosci i lezalam z tym w szpitalu. Biore takie leki: Foradil, Sigulair, Miflonide, Ventolin, Pulmicort-i w tym proble ze czasami pomagaja a czasami nie to dziwne a ja juz 2 i pol tygodnie nie chodze do szkoly bo mam ten kaszel itp. nie wiem jak sobie poradze bo nawet nie moge sie normalnie uczyc...lekarze sa dziwni jedni pisza leki na astme drudzy srodki odkrztusne( wiedzac o prawdopodobienstwie astmy i o tych lekach) trzeci wyrzucaja srodki odkrztusne mowiac ze przy astmie nie wolno ich brac! Oni nie wiedza czego chca!!!!!!JAK bylam u prywatnego alergologa kazal mi kapac Pulmicort na goraca wode!!!dopiero potem mama sie dowiedziala ze na wode to nic nie daje i kupila inhalator!!! szok! a wizyta kosztuje 85 zl!
napisał/a: piotrosiama 2010-05-31 14:02
Witam - najważniejsza sprawa to dokładnie ustalić co Ci dolega. Nie wiem jakie masz szanse z wyborem lekarza - ale wizyta u pulmonologa może wiele wyjaśnić.
Foradil jest bardzo dobry i jeśli bierzesz po kolei te leki to zacznij od Foradilu a po 15 min. weź kolejny lek itd. Ważne jest takie branie bo musisz mieć rozszerzone oskrzela. I jeszcze jedno bardzo ważne - umiejętność prawidłowego brania leków wziewnych. Robimy najpierw głęboki wdech nosem wypinając brzuch, wydech ustami z wciągnięciem brzucha i dopiero wdech leku, który przytrzymujemy przez ok. 10 sekund.
napisał/a: dott89 2010-05-31 14:24
Hmm.... Pulmicort i Miflonide to raczej to samo... hmm...

A spirometrię miałaś? Dziwne, że bez żadnych badań dali Ci tyle leków.
Masz alergię?
Zgadzam się z piotrosiama13, powinnaś iść do pulmonologa