Lek na stłuczenie

napisał/a: susa 2008-06-20 11:13
Poszukuję leku na stłuczenia (mialam małą kolizję na rowerze i moje udo i pośladek są w kolorze purpurowo-czarnym) Boli jak.... Smarowałam taką maścią bodajże z arniki, ale nie bardzo to łagodzi ból. Jest coś skuteczniejszego?
napisał/a: millo1 2008-06-20 18:06
auaa.. musi boleć. ja używam na takie rzeczy prela niebieskiego (www.prel.pl). to taki plaster chłodzący, gwarantuje, że lepiej zadziała niż jakieś arniki i tym podobne ;)
napisał/a: susa 2008-06-23 18:15
Rozumiem, że ten plasterek dostępny jest w aptece. A w jakiej jest cenie i jaki ma rozmiar?
napisał/a: millo1 2008-06-24 13:59
wszystko jest na stronie, którą podałam. jeden plaster ma wymiary 12x8cm a koszt trochę ponad 3 zł ;) warto kupić opakowanie potrójne, bo dobrze mieć coś takiego w apteczce. na dodatek ładnie pachnie, na co ja bardzo zwracam uwagę.
napisał/a: manja 2008-06-24 21:01
Dziewczyny, a czy przy skręconej kostce to też mogę ten plaster zastosować?
napisał/a: millo1 2008-06-25 14:37
manja, a byłaś z tym u lekarza? bo skręcona kostka to już nie przelewki. jeżeli byłaś u lekarza i lekarz nie kazał dać w gips czy szynę, to pewnie skręcenie pierwszego stopnia, bez uszkodzenia ścięgien i na taki uraz spokojne prel blue się nada i będzie dzialał. ale jeżeli nie byłas u lekarza, to proponuje się wybrać. kostki jak zlekceważone mogą później być odczuwalne przez wiele wiele lat :/
napisał/a: manja 2008-06-25 18:44
Ta skręcona kostka to bardziej moja diagnoza, bo mogę na tą nogę stawać tylko mnie trochę pobolewa odkąd źle stąpnęłam. Nie wiem, czy to aż tak poważne, żeby zaraz do lekarza, ale pomyślałam, że doraźnie to mogłabym sobie tym plastrem ulżyć. A jakby nie przeszło to oczywiście do lekarza się wybiorę.
napisał/a: millo1 2008-06-26 11:20
aha, no to jak możesz stawać, to nie jest tak źle i prel jest dobrym wyborem :)