lek na przeczyszczenie

napisał/a: Oleńkaaa 2011-07-14 14:51
Witam, od kilku dni mam zaparcia. Boli mnie brzuch jakby miał mi zaraz pęknąć i jest spuchnięty. Jakie leki na przeczyszczenie polecacie ?
napisał/a: Oleńkaaa 2011-07-14 15:07
moze olej rycynowy ? czy lepiej lek?
napisał/a: barthez1 2011-07-14 16:08
Ja bym zainwestował w suszone śliwki. :) Czy konieczne są leki? Nie lepiej w sposób naturalny?
napisał/a: Oleńkaaa 2011-07-14 20:09
na mnie juz nawet herbata z senesu podwojna nie dziala. takze potrzebuje czegos silnego.
napisał/a: alchemik1 2011-07-14 22:42
Olej rycynowy jest skuteczny, można zastosować. Innym bardzo skutecznym lekiem są czopki Bisacodyl (są też tabletki ale relacje są różne co do skuteczności), ponadto sól gorzka, sól glauberska, syrop laktuloza. Jeśli chodzi o leki ziołowe to Alax, Radirex. Odradzam parafinę ciekłą. Proponuję także zwiększyć zawartość błonnika w pokarmie co też przyczyni się do lepszego pasażu pokarmu. Na noc można zawsze wypić ciepłe mleko z łyżką lnu mielonego co też ma korzystne działanie. Przypominam, że leki przeczyszczające działają z pewnym opóźnieniem tj. najszybciej po 4 godzinach działa olej rycynowy i sole organiczne, ziołowe leki po 7-8 godzinach, a najdłużej trzeba czekać na działanie laktulozy.
napisał/a: Grystan 2011-07-14 23:38
Jeśli senes już nie działa to oznacza że musi Pani bardziej na siebie uważać. Proszę pamiętać iż leki w stylu senesu mają w pewnym stopniu działanie uzależniające. Działają dobrze jednak w celu uzyskania efektu przeczyszczającego trzeba stosować coraz większe dawki. Znam osoby które kupują kilkanaście opakowań tabletek z rzewienia tygodniowo bo bez tego ani rusz. Doraźnie można zastosować bisacodyl w tabletkach. Działa silniej od senesu. Ale potem proponuję regularne stosowanie np . Laktulozy w syropie, która "rozwadnia" zalegające masy ułatwiając defekację. Do tego babka płesznik np. Cocon C, a najlepiej naturalne środki wymienione m.in przed przedmówców.
napisał/a: Oleńkaaa 2011-07-18 19:48
wziełam 4 tabletki radirex. pomoglo, duzo lepiej sie poczulam. Teraz kupilam blonnik z ananasem. zobaczymy, moze cos da :) dziekuje za odpowiedzi :)
napisał/a: barthez1 2011-07-19 19:24
Grystan - no to mnie zaskoczyłeś z tym senesem. Dobrze wiedzieć wybierając kobiecie herbatki odchudzające.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-07-20 09:57
Nikt normlany nie używa herbatek z senesem jako środek odchudzający.