Lek na astmę - Fostex

napisał/a: armagonis 2011-04-22 19:25
Lekarka przepisała mi ten lek wprowadzając go zamiast Symbicortu. Byłem z niego w miare zadowolony więc nie wiem skąd ta zmiana. Czy być może leki w formie aerozolu są lepsze dla astmatyków czy jaki był powód zmiany leku? Nie jestem przekonany co do Fostexu może ktoś z was go zażywał i potrafi coś na temat niego powiedzieć? Oprócz tego w skład Fostexu wchodzi alkohol etylowy co już kompletnie mnie zirytowało gdyż nie chcę mieć kontaktu z tym specyfikiem. Proszę powiedzcie coś o tym leku czy jest dobry czy zły bo korci mnie żeby mimo zmiany leku przez lekarza zostać przy Symbicorcie.
napisał/a: czynnikx 2011-04-23 01:09
Leki w aerozolu są lepsze, ponieważ docierają bezpośrednio do oskrzeli, a nie na drodze wymiany z krwi. Od 4 miesięcy biorę Fostex i nie narzekam, działa nawet w momentach wzmożonej duszności. Jedynym mankamentem może być trzęsienie się mięśni, ale po dłuższym braniu tego leku, ono ustępuje.
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz :).
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-06 16:40
A nie pasuje Ci, że Fostex jest ok. 4 razy tańszy?

Oba leki zawierają formoterol (na rozszerzenie oskrzeli), różnią się sterydem(na wyciszenie reakcji zapalnej) - Symbicort ma budezonid, Fostex beklometazon. Symbicort to proszek do inhalacji, Fostex to aerozol.

Co to oznacza w praktyce? Zależy - każdy pacjent powinien sam ocenić i wypróbować, czy jedno działa lepiej od drugiego. Alkoholem się nie przejmuj, to oczywiste, że jako mieszanka, lek musi mieć jakąś bazę. Jakbyś się wgłębił w nazwy chemiczne składników Symbicortu, też byś miał nietęgą minę.

Spróbuj Fostexu. Po miesiącu oceń, czy Ci lepiej, czy gorzej. Zawsze masz prawo ocenić, że wolisz poprzedni lek i Twoja lekarka musi to uszanować.
napisał/a: Krzysia 60 2011-08-04 21:10
Proszę o informację, czy u kogoś ten lek powodował skurcze nóg, oraz bóle stawów. Lek działał rewelacyjnie. Nie czułam, że oddycham, ale właśnie te dolegliwości spowodowały, ze ten lek mi odstawiono. Mój mąż który choruje od 30 lat na astmę miał takie same dolegliwości. Chciałabym wrócić do tego leku, bo czułam sie po nim rewelwcyjnie, ale boję się skutków ubocznych. Czy ktoś miał takie skutki uboczne?
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-09 11:31
Ale czy spróbowała Pani chociaż Fostexu? Bóle stawowe nie są częstym powikłaniem, najczęstszym są drżenia mięśniowe oraz kołatanie serca
napisał/a: Krzysia 60 2011-08-09 20:14
Tak, brałam go przez tydzień w szpitalu i dwa tygodnie w domu. Skurcze były nie do wytrzymania. Mój "rodzinny' też był zdziwiony taką reakcją i przepisał mi Alvesco. Myślę, że składnik dodatkowy jaki jest w Fostexie mnie uczulał. Nie mogę też brać Zafironu.
Wogóle to mam problem z wieloma lekami.
napisał/a: Mysio7 2013-04-16 23:27
Witam. mam pytanie czy stosowanie leku FOSTEX może prowadzić do spadku masy mięśniowej ? Zaniepokoiło mnie zdanie iż lek hamuje syntezę białka .

Z góry dziękuje za pomoc .
napisał/a: Przem23 2014-05-30 14:23
Ja to właśnie wczoraj odstawiłem i dziś czuje się lepiej. Brałem Fostex ok. tydzień i źle się czułem tzn. bardzo niepewnie, tak jakbym miał słabsze mięśnie. Czasem szedłem i na chwile jakbym się wyłączał. Też miałem drżenie np. w dłoniach mimo że codziennie biorę magne B6. Wcześniej brałem Sabumalin+Cortare ale Cortare się skończył, a inny lekarz przepisał mi zamiast nich Fostex. Mam astme oskrzelową tzn. śwista mi w płucach. Od tych wszystkich inhalatorów pojawiły się u mnie problemy z serduchem m.in kołatanie ale odkąd zażywam magne B6 to trochę ustąpiło.
napisał/a: jasia25 2014-06-18 16:35
Witam. Fachowcem jeszcze nie jestem. Ale Fostex bym nie brała............





http://www.makijaz-permanentny.org
napisał/a: Przem23 2014-06-19 14:06
Ja wróciłem do brania Fostex i jest jakby lepiej niż poprzednio.
napisał/a: szalona_sowa 2015-02-27 09:12
Jakieś 10 lat byłam na SYMBICORT 320 (1-2dawki dziennie), od ok. pół roku widziałam słabszą reakcję na niego. Od 2 dni jestem na FOSTEX 100 (2x2 pierwszy tydzień i później 1x2), czuję teraz dużą różnicę na plus dla Fostexu, żadnych objawów ubocznych póki co, zobaczymy co będzie dalej
Na ALVESCO mam uczulenie, atak astmy staje się jeszcze większym atakiem astmy, średnio miłe doświadczenie.
Przy SYMBICORT i FOSTEX trzeba zwracać BAAAAAAAARDZO dużą uwagę na mycie zębów / płukanie ust PO wzięciu leku!!!
napisał/a: Przem23 2015-02-27 12:30
Też biorę ten fostex już długi czas, rano i wieczorem po 1 wdechu i sprawdza się.

Szalona_sowa czemu należy zwracać uwagę na mycie zębów po wzięciu leku? Ja tylko płuczę jamę ustną, ewentualnie popijam po chwili wode.