Lek Fostex-nasilajacy sie kaszel

Moon
napisał/a: Moon 2014-09-17 11:41
Dzień dobry. Mam 30 lat i w maju w wyniku kilku miesięcznego kaszlu trafiłam do lekarza Pulmunologa.Pani doktor zleciła wykonanie zdjecia RTG płuc ponieważ kaszel jest wilgotny a w obrazie Rtg nie wiele widać )zdjecie rtg zamieszczam ponizej) skierowana zostałam na spirometrie z próbą rozkurczową.Wynik wykazał Astme oskrzelową iotrzymałam Fostex.Po ok 4 dniach kaszel zupełnie ustąpił aż do zeszłego tygodnia ponieważ za nowo zaczełam brzydko kasłać także nocami .Po kaszlu zdarza mi się automatycznie miec pelen nos jakiejs wydzieliny.Fostex biore regularnie w pełnej dawce tzn 2x2 wdechy.Chcialabym zapytać czy zmiana pory roku ma jakies znaczenie przy astmie oskrzelowej?jest to dla mnie temat dosyc nowy i troche niepokoi mnie kaszel ktory sie nasila mimo leczenia.Bede wdzieczna za odpowiedz.


Opis do zamieszczonego w załączniku zdjecia Rtg

Zdjęcie przeglądowe klatki piersiowej przeglądowe w projekcji PA podczas wdechu nie uwidacznia
patologii ze strony serca i innych narządów śródpiersia. Aorta w normie . Szczelina pozioma
prawidłowa. Pola płucne obustronnie o jednakowej przejrzystości, bez zmian patologicznych, z
prawidłowym rysunkiem naczyniowym. Wzmożony rysunek okołooskrzelowy o charakterze
przewlekłym wczesnym okołownękowo. Pozapalnie pogrubiała opłucna szczytowa prawostronnie.
Szczyty płucne i kąty przeponowo-żebrowe prawidłowe i wolne. Struktury podprzeponowe bez cech
patologii. Klatka piersiowa symetryczna . Nie stwierdza się patologii w ścianie klatki piersiowej.
napisał/a: Peter 2014-09-19 12:07
Proponuję skonsultować ten wynik z innym pulmonologiem. Dla mnie to astma poinfekcyjna, spowodowana być może niedoleczeniem infekcji (świadczy o tym stwierdzone prawostronne pogrubienie pozapalne szczytowe opłucnej). Same leki typu fostex to za mało.
Moon
napisał/a: Moon 2014-10-24 17:35
Skonsultowalam sie z innym lekarzem ale jedyne co usłyszałam to tyle ze jestem zdrowa. Na rejonie także niczego pan doktor poza anemia u mnie nie odkrył. Osluchowo czysto a ja na tą chwilę kaszle tak że z żołądka tez wszystko razem leci. Gdybym palila to bylby to typowy kaszel palacza ale papierosów nie pale nawet biernie i tak sonie sobie kaszle już od roku. Pojawia się także przezroczysta ciągnąca flegma czasem podbarwiona krwia lub z jej pasemkami a ja juz nie wiem gdzie szukać pomocy i jakie badania zrobić skoro zwykle rtg nic nie daje. Pomocy
Moon
napisał/a: Moon 2014-10-31 13:11
Czy może mi ktoś coś doradzic?
napisał/a: Peter 2014-11-06 15:02
Jeśli lekarz stwierdza, że pacjent jest zdrowy mimo zgłaszającego silnego kaszlu podbarwionego krwią, to jest ..... resztę sobie każdy dopowie. Nikt tutaj na forum diagnozy nie postawi i leków nie przepisze. Szukać dalej konkretnego lekarza. Na tym forum nie raz miałem informację, że dopiero 5-ty, czy nawet 10 - lekarz dopiero pomógł.
Ja tylko tyle mogę doradzić - powinno się wykonać testy alergiczne, dokonać posiewu plwociny na bakteriologię, w tym i gruźlicę (wskazane wykluczenie), badanie serologiczne w kierunku mycoplasmy i chlamydii.