lek CLOSTILBEGYT

napisał/a: Krajek 2007-11-06 18:46
Witam!
mam takie pytanie.. jakie trzeba miec schorzenie by dostac lek CLOSTILBEGYT, czy na kartce z zaswiadczeniem lekarskim jak wypisze to sprzedadza to mojej siostrze bez recepty(tzn. zostawilaby zaswiadczenie w zamian za recepte)

czy nadciscienie jest powodem by pacjentowi wypisac furosemidum?
napisał/a: klapouszek2 2007-11-06 22:59
najpierw odpowiem na drugie pytanie: furosemid jest lekiem moczopędnym, który jest stosowany zazwyczaj w skojarzeniu z innymi lekami w leczeniu nadciśnienia.

Co do pytania pierwszego to muszę przyznać, że nie za wiele z tego rozumiem . Clostilbegyt jest lekiem stosowanym gł. w zaburzeniach miesiączkowania i niepłodności spowodowanej brakiem owulacji a także oligospermii, zespole Stein-Leventala i mlekotoku. Lek jest TYLKO na recepte! W aptece nie zostawia się żadnych zaświadczeń bo nikomu to do niczego niepotrzebne. Poza tym właśnie nie rozumiem o co chodzi z tym zaświadczeniem? Wpadł Ci w ręce jakiś druczek i nie wiesz jak go wykorzystać ?
napisał/a: Krajek 2007-11-06 23:30
bardzo jest mi potrzebny ten lek...
napisał/a: pixelxp 2007-11-29 19:44
Witam .Czy ktoś może mi podać adres internetowy jakiejs apteki gdzie moge kupić Ketonal w tabletkach 100 bez recepty?. Pozdrawiam
napisał/a: masmonia 2007-12-13 23:35
ketonal jest lekiem tylko i wyłącznie na receptę i nie ma apteki w której nie obowiązują te przepisy !!