leczenie zęba

napisał/a: felicja123 2016-09-06 20:13
Witam
Jakie są efekty z leczenia kanałowego pod mikroskopem?
Nie wiem czy iść na zwykłe kanałowe.
Byc może czeka mnie takie leczenie kanałowe, ząb mi pobolewa, czasami ból jest większy ale jest ciagły i tępy, ćmi i jest od dłuższego czasu.
napisał/a: piotrosiama 2016-09-07 21:13
Ja optuję za leczeniem kanałowym pod mikroskopem. Lekarz wtedy dokładnie widzi "środek" ząbka oraz kanały korzeniowe co pozwala ma dokładne oczyszczenie chorej miazgi. Ja tak właśnie miałam leczone ząbki i nie potrzeba było żadnej powtórki.
napisał/a: HelloSmile 2016-09-15 21:56
To zależy, który ząb jeśli jest to 1,2, 3 - czyli zęby jednokorzeniowe, nie widzę potrzeby leczenia pod mikroskopem, jeśli ząc przedtrzonowy bądź trzonowy, wg mnie warto zainwestować w leczenie kanałowe pod mikroskopem. Jest wtedy lepsza widoczność co pozwala na dokladniejsze opracowanie kanałów, czasem zdarza się,że w zębie znajduje się dodatkowy kanalik którego na normanym zdjęciu nie widać, a pod mikroskopem tak , przeleczenie go, daje większe prawdopodobieństwo, że leczenie się powiedzie, w przypadku pominięcia kanalika przy leczeniu bez mikroskopu, często bywa tak, że stany zapalne nawracają, a w efekcie trzeba wykonać leczenie reendodontyczne, czyli ponowne leczenie kanałowe. Zatem- lepiej wyleczyć raz a porządnie. Dobrze jest mieć dentystę z polecenia, koniecznie zrobić rtg zęba przed i po leczeniu kanałowym lub w trakcie, aby sprawdzić czy kanały są wypełnione do samego wierzchołka, a zmiana zapalna zniknęła .
Pozwolę sobie zaprosić na mojego bloga dotyczącego stomatologii : http://nouw.com/ hellosmile
napisał/a: dixit123 2016-11-21 09:36
Według mnie to nie ma znaczenia. Jak trafisz na dobrego dentystę to poradzi sobie tradycyjną metodą. W końcu kiedyś nie było takich możliwości, a leczono kanałowo i to z dobrym skutkiem. Jak potrzebujesz, mogę polecić ci dobry gabinet z Bytomia: http://www.blueklinik.pl/dt_portfolios/stomatologia-dziecieca/ Są znani z profesjonalnego podejścia, a także z tego, że mają stomatologię dziecięcą na wysokim poziomie.
napisał/a: kolczynski_adam 2016-11-24 12:42
Są takie przypadki, że zwykłe leczenie nie pomoże kiedy problem jest głeboko w miazdze zęba. Nawet dobry stomatolog nie da rady. Jeśli nowoczesna technologia daje możliwość skuteczniejszego leczenia dlaczego by z niej nie skorzystać? Oczyszczanie kanałow to ciężki i żmudny proces. Mikroskop na pewno jest bardziej precyzyjny od ludzkiego oka. Ja bym skierował się do profesjonalitów, żeby szybko usuneli problem. Osobiście mogę Ci polecić klinike Martomedica www.martomedica.pl. Co prawda nie leczyłem u nich kanałow, ale nigdy się na nich nie zawiodłem.
napisał/a: mila55 2017-01-11 21:14
Młodzi stomatolodzy rzeczywiście promują tę metodę bo muszą spłacić kredyty za super nowoczesny sprzęt medyczny ale wystarczy porozmawiać z doświadczonym stomatologiem z tzw. starej szkoły aby przekonać się, że nie jest to koniecznością. Leczenie kanałowe i opracowywanie kanałów ręcznie też jest skuteczną metodą i wcale nie tanią.
napisał/a: PabloRe 2017-01-14 17:25
prawda , prawda ;) zgadzam się z tym co pisze rikki . Ja miałem ząb leczony kanałowo metodą tradycyjną i jakoś wszytsko mam w porządku od dwóch lat . prawda jest taka ,ze wszytsko zależy , na jakiego dentyste trafimy . osobiście polecam stomatologie cichoń w krakowie , zęba kanałowo leczyła mi pani dr Magdalena Grabowska- Jędryczka.. Jest oczywiście też w tym gabinecie możliwość leczenia kanałowego pod mikroskopem ;)
napisał/a: aniczek1988 2017-07-24 10:12
Mało który lekarz Ci powie, że mikroskop służy jedynie do wyszukiwania mało widocznych kanałów, a po jego znalezieniu jest już niepotrzebny. Ale rynek wymaga aby każdy lekarz taki mikroskop miał, bo pacjenci nie mają pojęcia o leczeniu i wydaje im się że mikroskop zwiększa jakość pracy.