Leczenie własnym moczem trądziku- Urunoterapia.

napisał/a: Riann 2010-03-04 14:25
Mam problem z trądzikiem. Mam 15 lat a od dwóch lat męczę się z pryszczami i bliznami po nich na twarzy, plecach i klatce piersiowej. Gdzieś wyczytałam w internecie, że urynoterapia, czyli leczenie własnym moczem to dobry sposób na trądzik. Używałam wiele kosmetyków lecz działały tylko chwilowo. Pomyślałam, że ten sposób leczenia może być skuteczny bo pomógł już wielu ludziom. Smaruję się własnym moczem na twarzy już od jeden i pół tygodnia. Ale gdy się smaruję skóra zaczyna mnie piec i robi się czerwona przez jakiś czas potem przestaje. Odkąd stosuje tę metodę pryszcze i blizny szybciej mi znikają ale i częściej się pojawiają. Czytałam, że większość tak miała ponieważ to jest skutek oczyszczania a potem ich skóra się tylko poprawiała. Przez chwile miałam wrażenie, że mogę mieć uczulenie czy coś takiego... ale już nie wiem czy mam przestać stosować metodę bo mogę mieć naprawde jakieś uczulenie czy to właśnie jest to oczyszczanie?? Nie chcę mieć coraz gorszej skóry...
napisał/a: Agusia1982 2010-03-04 17:00
Ja bym takiej metody nie zastosowała sa na prawde tak dobre środki do cery z problemami,że nie trzeba smarować się własnym moczem.
Ja bym doradziła CI wizyte u kosmetyczki,która sprawdzi jaki masz rodzaj skóry i doradzi odpowiedznie kosmetyki by pozbyć się problemu.
Czasami popełniamy drobne błędy przykładowo natłuszczając przetłuszczającą się skróre co prowadzi do problemów skórnych a wystarczy odpowiednio dobrany krem,maseczka czy tonik i wszystko się unormuje.
Taka wizyta to nie majątek a lepiej wiedzieć co i jak niż tracić pieniądze na coś co nie wiemy czy poskutkuje.
napisał/a: EWKA27 2010-03-04 17:50
Może lepsza będzie wizyta u dermatologa a nie kosmetyczki. Sotkałam sie kiedys z takim przypadkiem że koleżanka miała trądzik, miejscami ropny a dotego mnostwo blizn na twarzy i szyi potradzikowych. Stosowała różne maseczki, toniki, kremy i bez rezultatów, ąż wkoncu udała sie do dermatologa, i po po zrobieniu jej dokładnych badań okazało sie że przez lata męczyła sie a to przez uczulenie na słodycze. Takze jej problem rozwiązał sie po wizycie u dermatologa. A to że rany smarowane własnym moczem szybciej sie goja to slyszałam, no ale nie sprawdzałam osobiście :)
napisał/a: asia854 2010-03-07 20:30
Jeżeli już zaczęlaś tę terapie moczem i widzisz jakieś efekty ja bym tak szybko z niej nie rezygnowała... Stosuj przez3 miesiące i w tedy zadecyduj czy jest lepiej czy nie. Nie polecam natomiast wszelkich cudownych antybakteryjnych srodków reklamowanych w televizji bo z doświadczenia wiem, że jest lepiej tylko na chwile a później pogarszają sprawe. Uryno terapia to najbardziej naturalny odkarzacz i likwidator niechcianych bakterii. Warto jednak przebadać mocz czy jest zdrowy bo jeśli posiadasz w nim np. gronkowca złocistego to możesz nim zainfekować podrażnioną skóre. Pieczenie jest normalne i najlepiej smarować się tym pierwszym moczem, który oddajesz po wstaniu rano z łóżka. Osobiście nie stosowałam tej metody na pryszcze, ale stosowałam\ stosuje raz po raz na silne stany atopowego zapalenia skóry gdy już żadne najlepsze i najdroższe maści dermatologiczne nie pomagają i byla poprawa:) Uryno terapia zanim się pojawiły wszelkie środki farmakologiczne była bardzo powszechna, najczęściej można usłyszeć o tym od starych ludzi kiedy mówią "skaleczyłaś się? to idź sobie nasikać to sie szybciej zagoi".
Warto też zwrócić uwagę na dietę, tak jak ktoś wspomniał, spróbuj ograniczyć cukier. Nie radzę też sporzywać takich rzeczy jak cytrusy, czerwone wino i ostre przyprawy gdyż one podrażniają skórę.