Leczenie poza swoją przychodnią

napisał/a: Butrin 2012-10-11 13:48
Witam
Jestem studentem obecnie studiującym w trójmieście i w nim spędzam 90% swojego życia.
Moje miejsce zamieszkania to Włocławek w kuj-pom i tam leczyłem się u swojego alergologa.
Kiedy poszedłem na studia, skserowałem swoją kartę pacjenta i przerwałem leczenie w tej przychodni.
Obecnie mam już 3 lata przerwy w leczeniu moich płuc i czuje, że mój stan się pogarsza, codzienne duszności, nieustający katar, już nawet biegać za autobusem nie mogę bo kończy się to atakiem duszności, który nie ustaję dopóki nie wezmę leku.

Chciałbym wznowić leczenie/odczulanie w trójmieście, ale jestem zupełnie zielony i nie wiem gdzie się udać, co zrobić...
Potrzebuje jakieś skierowanie? jeżeli tak to od kogo? do jakiej przychodni się udać? Proszę o pomoc.

Może moje pytanie jest trywialne, ale proszę o zrozumienie, do tej pory nie chorowałem i nie interesowałem się tym specjalnie.
napisał/a: piotrosiama 2012-10-11 14:16
Moim zdaniem na okres studiów możesz wybrać sobie w trójmieście placówkę lekarską NFZ i tam złożyć deklarację wyboru lekarza POZ. Jeśli chodzi o wizytę/leczenie u alergologa, pulmonologa czy innego specjalisty to potrzebne będzie skierowanie od rodzinnego.
napisał/a: smoczyca1 2012-10-12 19:53
Nie ma rejonizacji, można się leczyć u wybranego przez siebie lekarza. Tak samo jak się ma skierowanie do specjalisty/na zabieg, nie musisz iść do specjalisty z tej samej przychodni/szpitala w swoim mieście, masz wolny wybór.
Do alergologa/pulmuno potrzebne skierowanie ale jak chcesz przenieść karty nie wiem czy nie udało by się tego obejść.
Nie wiem w jakim mieście studiujesz
Przy PG jest przychodnia akademicka
Zdrowia