Leczenie lordozy

napisał/a: DR_DRE 2009-08-14 21:10
Witam wszystkich
mam 17 lat chciałbym prosić o pomoc w wyleczeniu lordozy odcinka lędźwiowego w kręgosłupie...
szukałem na forum lecz nic nie znalazłem czy mógłbym prosić o np zestaw ćwiczeń lub ktoś by mi mógł powiedzieć jak zlikwidować lordoze ?
napisał/a: Ania_204 2009-08-14 21:39
Witam serdecznie...

Lordoza to jest fizjologicze wygięcie odcinka kręgosłupa... Nie ma co leczyć,chyba,że są jakieś dolegliwości tego odcinka?
napisał/a: DR_DRE 2009-08-16 11:23
chodzi mi o to że mam krzywy kręgosłup za mocno wygięty w strone brzucha...
napisał/a: Vieri 2009-08-16 14:03
A więc chodzi o lordozę patologiczną. Może fizjoterapia?

Pozdrawiam
napisał/a: DR_DRE 2009-08-16 14:15
nie wiem czemu nieprawidłowe skrzywienie kręgosłupa jest zaliczane do patoligi...
ale chodzi mi o jakieś ćwiczenia mające na celu poprawienie stanu i krzywizn mojego kręgosłupa
napisał/a: Ania_204 2009-08-16 15:03
Czyli jest pogłębiona lordoza...

1.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem, KKD ugięte w stawach kolanowych pod kątem prostym, stopy wsparte o ścianę, KKG w bok.
Dociskanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa do podłoża.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 – 15 x

2.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem , KKG wzdłuż T, KKD zgięte w stawach kolanowym i biodrowym, stopy mocno oparte na podłożu.Jednoczesne uniesienie głowy i nogi zgiętej w kolanie, opieranie rąk na kolanie, noga stawia opór.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ:10-15x
Wytrzymać 6 sek.

3.OPIS ĆWICZENIA
P.w. leżenie tyłem, kolana i biodra lekko zgięte, złączone stopy mocno oparte na podłożu, ręce ułożone na brzuchu. Uniesienie głowy, barków i splecionych rąk z jednoczesnym dociśnięciem odcinka lędźwiowego do podłoża.
napisał/a: DR_DRE 2009-08-17 16:53
i ile powtórzeń ile serii i co dzień to wykonywać ?
jak długo ?
napisał/a: Ania_204 2009-08-17 21:13
2-3 razy dziennie przez 2 tyg potem zobaczyć jaka reakcja, powtórzenia są opisane i każde ćwiczenie,
napisał/a: Arek59 2011-08-15 12:39
Ania_204 napisal(a):Czyli jest pogłębiona lordoza...

1.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem, KKD ugięte w stawach kolanowych pod kątem prostym, stopy wsparte o ścianę, KKG w bok.
Dociskanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa do podłoża.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 – 15 x

2.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem , KKG wzdłuż T, KKD zgięte w stawach kolanowym i biodrowym, stopy mocno oparte na podłożu.Jednoczesne uniesienie głowy i nogi zgiętej w kolanie, opieranie rąk na kolanie, noga stawia opór.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ:10-15x
Wytrzymać 6 sek.

3.OPIS ĆWICZENIA
P.w. leżenie tyłem, kolana i biodra lekko zgięte, złączone stopy mocno oparte na podłożu, ręce ułożone na brzuchu. Uniesienie głowy, barków i splecionych rąk z jednoczesnym dociśnięciem odcinka lędźwiowego do podłoża.


Mogłabyś mi wytłumaczyć na normalny polski co to jest KKD, KKG, T itp? Dzieki;)
napisał/a: Ania_204 2011-08-15 12:49
KKD-kończyna dolna
KKG-kończyna górna
T leżenie jak na krzyżu-ręce rozłożone