leczenie candida - kilka pytań

napisał/a: moadip 2011-03-29 13:29
Witam. Zaczynam za chwile leczenie grzybicy lekarz przepisal mi fluconazol + jakiś robiony do pędzlowania języka i jeszcze jakis tam homeopatyczny.
W związku z tym mam kilka pytań czy może dorzucić coś do tego slyszałem ze wit B też pomaga w tym itp. macie jakies sugestie ?
Jak wkońcu z tą dietą ? wiem że mam ograniczyć cukry i nabiał ale co jeszcze ? czy naprawde musi byc taka restrykcyjna dieta jak pisza na innych forach ?
A jakieś soki z kapusty kiszonej+ogórków+ czosnku, oliwy i cytryny ?

będe wdzieczny za odp
napisał/a: Peter 2011-03-29 14:41
Wit. z gr. B, cynk (silnie hamuje namnażanie drożdżaków) podobnie selen, wit. C. Dobre są wyciągi z pestek grejpfruta (ale nie każdy może). Co do diet, to możesz skorzystać z wyszukiwarki na tym forum, bo zostało dużo w tym temacie napisane.
napisał/a: moadip 2011-03-29 17:16
Witam. No właśnie mam zamiar zażywać wit B - wystarczy tyle ile pisze na opakowaniu czy dać większą dawkę ?
citrosept toleruje i już zakupiłem i wycyztałem gdzieś że dobre jest takie stosowanie 1-3 dni 2 razy dziennie po 12 kropel, 3-9 dzień 2 razy dziennie po 17 kropel a w dniach 10-30 3 razy dziennie po 17 co o tym myślisz?
dorzucić doś do tego jeszcze, nie wiem czy jakiś symbiotyk lub propbiotyk chyba ?

a mógłbyś sie wypowiedzieć na temat zrobienia tatuazu podczas leczenia candidy ?
napisał/a: moadip 2011-03-29 20:09
jeszcze jedno mam pytanie odnośnie preparatów paraprotex czy candida clear lub Alveo lub sok noni, wiele osob je zachwala a czesc mowi ze to naciaganie co myslisz o tym? warto cos z tego zakupic ?

z innej beczki i tak zamierzam sie wziasc za siebie tzn dieta, sport aby oczyscdic organizm z toksyn , wyczytalem takze ze denoxinal wiele osob chwali ale czy jest sens go brac podczas leczenia grzybicy czy lepiej po ? ile powinna trwac kuracja i w jakich dawkach?
napisał/a: Peter 2011-03-30 10:19
Jak wspomniałem sama wit, B to mało. Konieczne pozostałe biopierwiastki i witaminy, które napisałem. Probiotyk można dołożyć, np. Dicoflor 60. Dawkowanie Citroseptu w takiej kolejności jest dopuszczalne. Na temat tatuażu już się wypowiedziano w sposób wystarczający.
Nie ma potrzeby dodatkowych preparatów poza lekami i preparatami które już posiadasz lub zostały tutaj zaproponowane.
Denoxinal proponuję po zakończeniu kuracji flukonazolem. Dawkowanie jest na opakowaniu.
Ogólnie dieta ograniczająca węglowodany proste. Nie jestem "fanem" rygorystycznych" diet. Wystarczy ograniczenie, a nie wykluczenie. To znaczna różnica. Węglowodany to nie trucizna. Wszystko jest potrzebne, ale w umiarze.
napisał/a: moadip 2011-03-30 11:36
dziękuje bardzo za odpowiez, dobrze że trafiłem na to forum.

mam jeszcze tylko jedno pytanie co sadzisz o takich miksturach z kiszonek kapusty, ogorkow, czosnku, oliwy i cytryny ?

Jak dlugo brac te wszystkie witaminy i probiotyk , przez 30 dni tak jak flukanazol czy moze dluzej ?
napisał/a: Peter 2011-03-30 15:16
Takie mikstury z pewnością nie zawadzą.
Probiotyki i witaminy sugeruję przez 2 msc, przerwa z miesiąc i powtórzyć. Tak w ogóle, to ja jestem za uzupełnianiem suplementów 2 razy do roku, w szczególności na wiosnę i na jesieni.
napisał/a: moadip 2011-03-31 19:39
a prosze mi jeszcze powiedziec czy moge zazywac te wszystkie witaminy i probiotyk razem np. rano lub na noc ? pytam bo na niektorych pisze ze po jakims posilku itp.

mam jeszcze jedno pytanie jestem takze w trakcie zazywania ismigenu i czy moge przy nim pic alkohol ? reszty lekow narazie nie biore.
napisał/a: Peter 2011-04-01 11:08
Jak szczepionka, to nie alkohol.
Zażywaj jak chcesz, rano lub wieczorem. Nie ma znaczenia. Jak wiesz, wskazane przyjmowanie po posiłku.
napisał/a: moadip 2011-04-01 23:26
a jakie sa przeciwskazania do spożywania alkoholu przy szczepionce?
napisał/a: moadip 2011-04-02 19:58
Peter mam jeszcz kilka pytan do ciebie. wczśniej napisałes ze nie jestes zwolennikiem rygorystycznych diet, moj laryngolog takze ale powiedz mi czego unikac a czego dolozyc do diety przy leczeniu candidy?
niektorzy mowia nabial wogole a zas inni ze jogurty naturalne kefiry itp. co o tym sadzisz?
mowia tez ze owoce nie bo zawieraja cukier i ze tylko grejpfrut, ze chleb tez nie bo na drozdzach ale przeciez to zwariowac by mozna jakbym chcial sie stosowac tych diet ale zas z drugiej strony chce wkoncu sie z tego wyleczyc.

a teraz z innej beczki po zakonczeniu kuracji flukonazolem chce zrobic sobie oczyszczanie organizmu tzn dieta + denoxinal tylko przez ile czasu to brac no i czy cos jeszcze dorzucic do tego np. colon C lub cos innego ?

z gory dziekuje za odpowiedz
napisał/a: moadip 2011-04-04 18:56
prosiłbym bardzo o odpowiedż