leczenie candida - kilka pytań

napisał/a: Peter 2016-04-21 15:10
Nie o to chodzi. Krople albicansan przyjmować rano na czczo. A para farm można po południu i wieczorem. Użyłem określenia nie używać "w tym samym czasie", czyli dosłownie, lub jak kto woli w danej chwili.
napisał/a: NaPi1980 2016-04-21 15:13
teraz wszystko jasne dziękuję bardzo za odpowiedzi.
pozdrawiam
Natalia
napisał/a: NaPi1980 2016-06-30 10:50
Witaj Peter,
mam pytanie jak często używać używać Albicansan d5 dwa razy w roku czy częściej? Jakie powinny być odstępy między kolejnymi kuracjami?
pozdrawia Natalia
napisał/a: Peter 2016-06-30 13:53
Można 2 razy do roku w ciągu 4 lat. W przypadku konieczności, oczywiście.
Natomiast też trzeba mieć na uwadze potrzebę zmieniania tego typu stymulatorów. To nie jedyny preparat na drożdżycę.
napisał/a: NaPi1980 2016-06-30 14:06
dziękuję za odpowiedź, to w takim razie jaki preparat zamiast Albicansan użyć jako zamiennika? Bo w sumie często go stosowałam.
I jakie proszki do stosowania proponujesz? Widziałam ze są np. alkala N i alkala T? czym się one właściwie różnią?
napisał/a: Peter 2016-07-01 14:27
Np. pefrakehl D 5 krople.
Alkalan N to proszek, nie zawiera laktozy. Alkala T to tabletki, zawierają laktozę (jak ktoś nie toleruje laktozy, to nie polecam).
napisał/a: NaPi1980 2016-07-01 14:39
bardzo dziękuję za pomoc
pozdrawiam
napisał/a: NaPi1980 2016-09-19 12:44
Dzień dobry,

piszę, bo ostatnio wspominałam o puchnięciu ust, mieliśmy podejrzenia że być może to grzyby zatruwając organizm powodują taki efekt. Zrobiłam badania kału i wymaz z nosogardzieli, tak jak sugerowałeś Peter. W kale nie wyhodowano nic (na szczęście), natomiast w wymazie z nosogardzieli wyszedł mi staphylococcus aureus MSSA średnio liczne.
Powiem szczerze że zaskoczył mnie ten wynik, bo nie nie mam żadnych objawów ze strony jamy ustnej.
Czy to puchnięcie ust może być spowodowane obecnością gronkowca ??? I czy to należy leczyć ? Choć czytałam, że niekoniecznie i że dużo ludzi ma gronkowca.
Mam sporządzony antybiogram, więc podejrzewam że powinnam przyjąć antybiotyk?? To od razu zapytam co łykać razem z antybiotykiem, aby uniknąć grzybicy?

pozdrawiam serdecznie
Natalia
napisał/a: Peter 2016-09-20 08:37
Puchnięcie ust raczej nie będzie wynikiem obecności gronkowca. Raczej to problem alergiczny.
Obecność gronkowca - średnio liczne może potencjalnie powodować problem. Jeśli jednak nie ma objawów, to się tego nie leczy. W przypadku jednak objawów wskazujących na infekcję, leczenie winno być zgodne z antybiotykogramem.
napisał/a: NaPi1980 2016-09-20 08:54
Czyli czekają mnie testy alergiczne pod kątem pokarmowym...

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2016-09-20 14:19
Testy pokarmowe i kontaktowe.
napisał/a: NaPi1980 2016-11-18 13:30
Dzień Dobry,

Ostatnio w laboratorium widziałam takie badanie Candida- antygen krążący, cena to ok 200 zł.
W związku z tym mam pytanie czy na obecność candidy w organiźmie wystarczy zrobić badanie kału i wymaz z gardła czy warto też zrobić takie badanie krwi jak wyżej?
Pozdrawiam
Natalia