Lecąca ropa z sutków

napisał/a: boony 2009-05-29 19:04
Witam od 2 lat po przyciśnięciu sutka leci z niego ropa nie jest tego dużo ale ciągle jest od jakiegoś czasu zle się czuje ciągle jestem osłabiona temperatura ciała 35 35,05 boli mnie wszystko jak przy grypie ale nie kaszle nie smarkam ogólnie jestem osłabiona czy ma to jakiś związek z tą ropą z piersi ?czy powinnam szukać powodów złego samo poczucia gdzie indziej dodam że leczę się u dermatologa pani doktor mówi że to co mi dolega można nazwać ropne zapalenie pachwin ud i powiedziała że osłabienie i złe samo poczucie nie ma związku z tym na co mnie leczy.Cz może to od piersi tak się czuje?Co jakiś czas piersi są nabrzmiałe i bolą dodam że po okresie, rzadko przed choć tez się zdarza.Proszę o jakąś poradę Dziękuje
napisał/a: anka1956 2009-05-30 12:27
Twoje dolegliwości wskazują na ropień. Leczenie polega na nakłuciu ropnia i pobraniu materiału do badania bakteriologicznego, a następnie leczenie antybiotykiem. W niektórych przypadkach konieczne jest nacięcie ropnia. Niestety schorzenie to często nawraca, dlatego też istotne jest znalezienie przyczyny nadmiernego wydzielania prolaktyny i mastopatii z rozszerzonymi przewodami mlecznymi. Twój stan osłabiania i złego samopoczucia może być z tym związany, przez 2 lata chodzisz z infekcją. Idz jak najprędzej do dobrego lekarza.
napisał/a: boony 2009-05-30 20:18
Bardzo dziękuje za odpowiedz tylko do jakiego lekarza najlepiej się udać do ginekologa onkologa czy gdzie który z tych lekarzy będzie wiedzieć najwięcej mój ginekolog nigdy nie badał mi piersi a ja zresztą zawsze zapominałam o tym wspomnieć po wyjściu od lekarza sobie przypominałam wszystko proszę o jakąś poradę gdzie się udać bardzo Dziękuje
napisał/a: anka1956 2009-05-31 10:46
Każdy dobry ginekolog bada piersi podczas wizyty, nie trzeba mu o tym przypominać, jeżeli twój tego nie robi, to go zmień. Na początek idz do dobrego ginekologa i powiedz mu o wycieku, on powinien cię dalej pokierować.
napisał/a: boony 2009-05-31 18:06
Mam jeszcze jedno pytanie co jeśli okaże się że to gronkowiec złocisty on nie jest uleczalny tylko można go zaleczyć ?
Będzie ciągle i ciągle się odnawiało aż będzie trzeba piersi amputować jest taka możliwość ?!
Z obu piersi wycieka ropa czy grozi mi nowotwór proszę mi coś więcej napisać bo znając życie zapomnę u lekarza o wszystko się spytać a tak to napisze sobie na kartce pytania jutro pójdę na prywatną wizytę i postaram się o niczym nie zapomnieć bardzo dziękuje za odpowiedzi.A dodam że lat mam 29 i urodziłam 3 dzieci może to się przyda do analizy tego co mi dolega:)
napisał/a: anka1956 2009-06-01 08:52
Nie martw się na zapas, lekarz pobierze próbkę i określi czy to gronkowiec, czy inna bakteria, którą można będzie wyleczyć antybiotykiem lub w najgorszym wypadku nacięciem piersi. Nie wiem czy to na pewno ropień, ale przypomnij sobie czy nie miałaś problemu z piersiami podczas karmienia /zaczerwienienie, ból, gorączka/ to wtedy mogło dojść do zapalenia gruczołów mlekowych, jeżeli tak było i nie zostało wyleczone do końca, to stan ten mógł przejść w przewlekły i stąd twoje dolegliwości.
Myślę, że jak pójdziesz do dobrego lekarza a on postawi dobrą diagnozę to wszystko będzie ok. nie zakładaj najgorszego scenariusza. Gdybyś miała krwisty wyciek, to mogłabyś się martwić ale tak nie jest więc głowa do góry.Pozdrawiam.