Laserowa korekcja wzroku

napisał/a: ania_puchatek 2007-11-06 18:15
Mam pytanie związane z laserową korekcją wzroku. Chciałabym się dowiedzieć jakie są podstawowe wymogi i czy warto sobie taki zabieg zrobić. Mam astygmatyzm i krótkowzroczność (-2.25 na prawe oko i -2.75 na lewe w czym na każdym po -0.75 to cylindry). Może ktoś z was miał robioną taką korekcję wzroku? Czy jest ona bezpieczna i czy oko szybko się goi?
napisał/a: alexx1 2007-11-07 14:58
dwa lata temu miałam zabieg laserowej korekcji wzroku. Na początku musisz mieć zrobione badania czy oko nadaje się do zaiegu. operacja trwała z 15 minut, po której zakłada się opatrunek w postaci soczewek. Jakiś czas po operacji możesz odczuwać światłowstręt (ja spałam w okularach przeciw słonecznych). w moim przypadku ból oczu
najgorszy był w dobe po zabiegu(mimo kropli przeciwbólowych i tabletek). Oczy ropiały przez przez 2 dni.Przez pewien okres po zabiegu nie możesz oglądać telewizji, komutera. Rozmawiałam z osobami które też miały zabieg i niektórzy już na drugi dzień dobrze widzieli. Wszystko zależy od organizmu. Osobiście polecam nie jest to takie straszne jak się wydaje.(Ale kosztowne)
napisał/a: kajetana 2007-12-05 09:14
a jaki jest tego koszt
napisał/a: alexx1 2007-12-23 12:19
badania wstępne 200 zł, jedno oko 2000zł