Laserowa korekcja wzroku - pytanie

napisał/a: FCBayern 2013-04-20 20:11
Witam serdecznie. Zapytam krótko i na temat o coś co mi nie daje spokoju. Posiadam raczej dość dużą wadę astygmatyzmu w jednym oku (dokładnie nie wiem jaka ale jest na tyle duża, że jestem w stanie przeczytać tylko duże napisy na sklepach). Drugie oko natomiast mam w zupełności zdrowe, żadnej wady nie ma. Naczytałem się w internecie dużo dobrych jak i złych rzeczy o laserowej korekcji wady wzroku. Teraz moje pytanie jest takie, czy w mojej sytuacji dobra decyzją byłoby zaryzykowanie laserowej korekcji tego jednego oka ? Drugie pytanie jest natomiast takie czy ewentualne niepowodzenie zabiegu wpłynie jakąś na moje ogólne widzenie czyli na te zdrowe oko ? Dodam, że juz od bardzo dawna nie nosiłem żadnych okularów ani soczewek a zabieg chcę wykonać w Eye Laser Center we Wrocławiu.
napisał/a: FCBayern 2013-04-23 14:06
Byłem na badaniu kwalifikacyjnym i nie nadaje się do zabiegu bo mam za dużą wadę astygmatyzmu na 6,5 dioptrii a robią tylko do 6,0. Powiedzieli też, że jak chcę to mogę sobie ten zabieg zrobić ale raczej się nie opłaca bo wady mi nie zniwelują do zera a jedynie na tyle że na tablicy będę widział 3 linijki więcej a ostrość widzenia i tak się nie poprawi. Do tego dochodzi możliwość komplikacji podczas gojenia tak więc dałem sobie spokój, spróbuje ponownie za kilka lat jak będzie lepszy sprzęt.
napisał/a: Weronaa 2013-04-28 12:32
Ja bym Ci radził spróbować jeszcze w innej klinice, bo każda klinika ma inny sprzęt, wada nie jest aż tak duża, może jednak da się zniewelować do 0.
napisał/a: iwa29 2013-05-10 10:49
Też bym to skonsultowała z inną kliniką..
napisał/a: FCBayern 2013-05-15 19:01
Polecacie może jakąś ? Jestem z Dolnego Śląska.
napisał/a: iwa29 2013-05-20 09:47
Ja miałam styczność (bardzo udaną zresztą) z warszawskim Laserem. Nic dalej. Wiem, że do nich można przysłać maila z wcześniejszymi wynikami badań i odpowiedzą mailowo jak to widzą - więc nawet tak poglądowo możesz coś napisać. Spróbuj też tak zrobić do klinik bliżej siebie, może akurat.
napisał/a: missyou 2013-07-04 09:26
I ja uważam, że powinieneś udać się jeszcze do jakieś innej kliniki i skonsultować problem. Zawsze to lepiej upewnić się w kilku źródłach.
napisał/a: Konopka1 2014-12-09 15:05
Flowers napisal(a):I ja uważam, że powinieneś udać się jeszcze do jakieś innej kliniki i skonsultować problem. Zawsze to lepiej upewnić się w kilku źródłach.


Ja dokładnie tak robiłam jak szukałam kliniki dla siebie.
Czasem intuicyjnie jakiś lekarz Ci nie podpasuje, a inny w 100%
napisał/a: Pingwinka 2014-12-11 09:52
Widzę że trochę czasu minęło od kiedy kolega o to pytał,
więc z ciekawości - zdecydowałeś się na operację? I gdzie? I czy udało się z tej wady zejść do zera?
Wiem, że w Sopocie jest na Monte Cassino bdb klinika okulistyczna, która robi takie operacje - z astygmatyzmem włącznie,
ale pewnie skoro pytałeś w zeszłym roku, to już coś więcej w temacie podziałałeś, albo jesteś po.

?
gasiorek
napisał/a: gasiorek 2014-12-12 13:55
Okulistyka rozwija się dziś w bardzo dużym tempie. To, czego lekarze nie mogli podjąć się pół roku temu, dziś jest do zrobienia. Byłam na konsultacji z podobną wada w Klinice Blikpol w Sopocie, w sławnym krzywym domku. Ich nowoczesne urządzenia są w stanie korygować wady wzroku od +6D do -13D i to z jednoczesną korekcją astyfmatyzmu. Pojechałam do nich, bo zainteresowały mnie filmy instruktarzowe opisujące jak wygląda korekcja laserowa. Warto zobaczyć.