Laserowa Korekcja Oczu

napisał/a: Aidita 2008-08-27 17:05
Witam,
Chciałabym się dowiedzieć jakiś informacji o zabiegu LASIK, laserowa korekcja wzroku. Chciałabym skorzystać z takie zabiegu już niedługo, ale nie znam nikogo kto już na taki zabieg się zdecydował. Czy może robił ktoś to w NOWY WZROK CENTRUM OKULISTYCZNE przy ul. Chmielna 103/104 w Gdańsku??? Jeśli tak proszę o opinie czy ta klinika jest godna polecenia. Może ktoś wie jakie po tym zabiegu są skutki ujemne i czy warto sobie taki zabieg robic? I czy istnieje ryzyko utraty wzroku lub jego pogorszenie?
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
napisał/a: ashaa7 2008-09-05 20:21
Założeniem wszystkich zabiegów laserowej korekcji wady wzroku jest takie skorygowanie krzywizny rogówki, aby Pacjent po zabiegu widział tyle, ile w najlepiej dobranych okularach przed zabiegiem. Jednak istnieje ryzyko nieprawidłowej korekcji i pogorszenia wady wzroku, należy też wspomnieć, że zabieg ten nie jest dożywotni, oko tak samo jak nasze ciało się starzeje i podcięta soczewka rozlóżnia się z wiekiem, dlatego nie zalecałabym tego zabiegu przy małej wadzie
napisał/a: listek1 2008-09-15 23:09
metoda lasik jest juz wycofywana z klinik w Polsce.A nawet w najlepszych klinikach już nie zrobisz jej od prawie roku.Co do kliniki w Gdańsku to jeszcze się zastanów. Ja nie jestem ryzykantem .Najlepiej chyba wyszukać kliniki z lepszym sprzętem i najlepszymi specjalistami.Powinnaś mieć zrobioną dokładną topografię rogówki,żeby być pewnym co i jak.Wzroku się nie traci nigdy po zabiegach laserowych ,bo to niemożliwe.Ale jeżeli już wydawać kasę to na coś najlepszego.
napisał/a: fantasmagorie 2008-09-19 19:02
Też interesowałam się tym zabiegiem, i przy okazji wizyty u okulisty zapytałam go o to. Powiedział mi że ten zabieg nie daje 100% pewności poprawy wzroku. Bo np jak to jest w moim przypadku nadwzroczności ucina się rogówkę na górze i na dole. Może zdarzyć się tak, że nacięcia będą zbyt bliskie siebie bądź zbyt dalekie. I to nie naprawi mi wzroku a może jeszcze pogorszyć sprawę. A poza tym ten zabieg nie jest na całe życie. Po jakimś czasie wada może wrócić. Więc stwierdziłam że bezsensowne jest ryzyko i wolę swoje soczewki.
napisał/a: ashaa7 2008-09-29 14:34
Moim zdaniem lepszym pomysłem od operacji jest inwestycja w soczewki 30 dniowe night & day np. ja mam air optix
napisał/a: listek1 2008-10-07 18:40
armatka napisal(a):Też interesowałam się tym zabiegiem, i przy okazji wizyty u okulisty zapytałam go o to. Powiedział mi że ten zabieg nie daje 100% pewności poprawy wzroku. Bo np jak to jest w moim przypadku nadwzroczności ucina się rogówkę na górze i na dole. Może zdarzyć się tak, że nacięcia będą zbyt bliskie siebie bądź zbyt dalekie. I to nie naprawi mi wzroku a może jeszcze pogorszyć sprawę. A poza tym ten zabieg nie jest na całe życie. Po jakimś czasie wada może wrócić. Więc stwierdziłam że bezsensowne jest ryzyko i wolę swoje soczewki.


to ciekawe co piszesz z tym nacinaniem
A słyszałaś,że krew się leje do wiadra z takiego oka przez kilka dni?
Zadziwiająca jest siła mitów jakie krążą wokół korekty.Fakt dokładności zabiegu jest związany głównie z dokładnościa badań wykonywanych przed zabiegiem.Jeżeli wykonasz badanie dobrym sprzętem np Orbscanem i dobry specjalista wprowadzi twoje dane do komputera to nie ma szans na jakiś błąd czy powrót wady.
Nie słuchaj już więcej bajek na ten temat.
napisał/a: Aidita 2008-10-08 10:33
Oj już sama nie wiem, niektóre wypowiedzi mnie przerazają bo myślałam że ten zabieg to super sprawa na poprawe wzroku.... Hmm jeszcze się zastanowie, postaram się poszukać jak najlepszej kliniki, jeśli znacie jakąś godną polecenia to piszcie. Dzieki za rady i czekam jeszcze na nowe :) Pozdrawiam
napisał/a: listek1 2008-10-10 00:20
tak Klinike to trudno polecic ,bo to rzecz względna. Posprawdzaj gdzie maja najnowsze komputery i lasery i oczywiście gdzie lekarze maja juz jakąś praktykę. powstaję tych klinik jak grzybów po deszczu i mydla ludziom oczy.Ale jest kilka klinik z doświadczeniem . Ja osobiscie stawiam na Laser z Warszawy bo robią najlepsza diagnostykę.No i mają profesorska kadrę. ale popytaj jeszcze ludzi może maja jakieś doświadczenia.
napisał/a: Aidita 2008-10-10 10:36
Witam, Też myślałam o Klinice w Warszawie ale nie dlatego że ktoś mi ją osobiście polecił ale dlatego, że czytając artykuły i ogladając filmiki zabiegu ta klinika wywarła na mnie najlepsze wrazenie. Ale jeszcze poszukam, popytam. Pozdrawiam serdecznie i dzięki!
napisał/a: Dominik_Krak 2008-12-04 12:23
Witam,
Mam parę pytań:

1. W jakim wieku można poddać sie bezpiecznie laserowej korekcji wady wzroku? Mam 20 lat i np. na stronie Intermedica pisze, że można to zrobić już po skończeniu 20 roku życia. Jednak moja znajoma pytała w klinice na Śląsku (bodajże w Katowicach - podobno jedna z najlepszych) o wiek i powiedzieli jej, że mogą zacząć ze mną rozmawiać jak będę miał "dobre" 21 lat.

2. Która metoda lepsza: Lasik czy Lasek? Przeczytałem wyżej, że nie robi się już tego typu zabiegów metodą Lasik... Przytoczę fragment ze strony Intermedica: "LASEK - należy do najnowszych osiągnięć chirurgii laserowej - zabieg pozwala na korekcję większych wad wzroku , gdy z różnych powodów nie można wykonać zabiegu metodą LASIK." Czyli mogę nawet przy mniejszej wadzię poprosić o LASEK i dzięki temu mieć większą pewność na to, że zabieg pójdzie zgodnie z planem?

3. Czy ktoś może powiedzieć coś o klinikach w Krakowie (Intermedica) i na Śląsku (klinika "profesor Gierek" czy jakoś tak).

Dodam, ze mam wadę -2,5.
Z góry dzięki za odpowiedź
napisał/a: Aidita 2008-12-04 19:04
Mi osobiście lekarz powiedział, że muszę mieć ukończone 21 lat, ponieważ dopiero wtedy gałka oka przestaje się rozwijać i do tego czasu nie powinno się jej naruszać. Po ukończeniu tego wieku najlepiej jest zrobić zabieg jak najszybciej. Co do klinik to sama szukam najlepszej ale się jeszcze nie zdecydowałam ponieważ nie uzyskałam wystarczających argumentów aby wybierać. Ale mam nadzieje ze to się już niedługo zmieni.
POzdrawiam
napisał/a: Lili83 2012-02-16 21:20
Jeśli chodzi o wzrok to zawsze najlepiej decydować się na to co nauka wymyśliła najpóźniej. Tzw "Sprawdzone metody" są po prostu stare. W Nowym Wzroku (ja akurat wylądowałam w Warszawie) na spokojnie doradzą dobrą metodę - a dla strachliwych (jak ja) mają tam ortosoczewki - efekt taki sam jak po laserze, tylko że utrzymuje się od nocy do nocy.