LASEROWA KOREKCJA DLA DZIECI

napisał/a: kornina 2014-04-29 19:16
Jak to jest z kwalifikowaniem się dzieci do laserowej korekcji wzroku? Zastanawiam się nad pójściem na zabieg z synkiem (8lat). Jacek trenuje pływanie, okulaty więc odpadają... Dużo dobrego czytałam o klinikach Lexum. Zastanawiam się czy to nie za wcześnie?
napisał/a: piteros 2014-05-06 15:09
U dzieci tego zabiegu się nie wykonuje. Oko musi przestać rosnąć i wada musi być stabilna co najmniej przez rok. Stąd dolna granica wieku to 21 lat. A rozważałaś ortokorekcję? czyli soczewki ortokorekcyjne, które zakłada się na noc i potem nie trzeba okularów nosić przez cały dzień - tylko przy małych wadach to jest metoda.
napisał/a: Michaleczekk 2014-05-07 16:15
Dokładnie tak jak poprzedni post, minimalna granica wieku na laser to około 20 lat.
napisał/a: Pingwinka 2014-11-11 11:47
I dobra wiadomość jest taka, że można sobie przez ten czas, zanim dziecku sie wada ustabilizuje odkładać co miesiąc po te 50-100 zł, żeby potem przy płaceniu za operację nie doznać szoku:)
Wg cenników z Pomorza, z tego co wiem to takie operacje na 1 oko kosztują od 2 do nawet 4 tysięcy złotych (przeglądałam cenniki Blikpolu i Nowego Wzroku) - więc jednorazowo to jest spora dość kwota, a skoro już wiesz, że dziecku trzeba będzie taką operację zrobić, to doskonały moment na świnkę skarbonkę:)
Zwłaszcza, że że NFZ tego nie refunduje i nic się na to nie zanosi
napisał/a: Konopka1 2014-12-09 15:06
to odkładanie kasy na operację dziecka w przyszłości to świetny pomysł!
Jednorazowo naprawdę trudno te pieniądze wygrzebać z kieszeni
napisał/a: Pingwinka 2014-12-11 09:54
A no:)
Chociaż wiesz jak to jest, często się mówi "odłożę, odłożę, odłożę od następnego miesiaca" itd itd
a potem przychodzi co do czego i człowiek zapomina, albo odkłada w niebyt.
No ale tak już mamy - oby w przypadku takich poważniejszych kwot i sytuacji dot. zdrowia, nie odkładać ZA długo, aż dziecko osiągnie wiek, kiedy będzie można, a w kieszeni pusto.