Laryngolog - Warszawa

napisał/a: elasteena 2008-12-16 00:12
Proszę o polecenie na priv dobrego specjalisty. Takiego, który się zajmie mną i córką (2,5 roku) - zleci badania itp, chętnie homeopaty. Może być dwóch różnych specjalistów - dla mnie i dla dziecka. Mamy nieustanne infekcje - ja i moja córka, która ma 2,5 roku - trwa to od roku, dokładnie od lutego ubiegłego roku, kiedy to zaczęłam z córką testować różne kluby malucha, z przerwą w miesiącach letnich. Zaczęło się od zapalenia krtani, które szalało w jednym z klubików, i tak cały czas coś nam dolega - córka: zaczyna się katarem, który spływa do oskrzeli, powoduje kaszel i "coś jakby zapalenie", niby nie zapalenie, ale dużą ilość śluzu - tak mówi lekarz. Córka dostaje Zyrtec i Flizotide - przepisywane przez kilku lekarzy z kolei. Dzisiaj byliśmy u innego i ten z kolei złapał się za głowę i kazał odstawić wszystkie leki i robić inhalacje z sody i opukiwać dziecko ręką. Byliśmy z córką u laryngologa, ale nic nie stwierdził. Powiedział, aby zrobić badania endoskopowe 3-go migdała, bo może być powiększony, jednak nie stwierdził, że widzi coś niepokojącego. Czy laryngolog nie widzi w ogóle tego migdała? Czy nie może stwierdzić chociażby w przybliżeniu, czy ten migdał może być powiększony? Trochę nas przeraża wkładanie do nosa rurki tak małemu dziecku. Dla niej to będzie trauma.
Ja z kolei mam ciągłe katary - wodnisty, przechodzi po Cirrusie, ale jak przestaję brać C. katar znowu wraca. Mam skrzywioną przegrodę - wiem. Oprócz tego mam ciągłe zapalenia gardła, często z wysoką gorączką - wystarczy że dłużej przebywam na powietrzu, lub gdzieś jest otwarte okno, nawet nie zmarznę. Mam już schiza. Chodzę w czapce, ciepło ubrana. Proszę o radę od czego zacząć leczenie - siebie i córki. Moja córka do czasu tej feralnej wizyty w klubie malucha nie była chora ANI RAZU. Ja również rzadko chorowałam - raz na rok może. A ubiegłej zimy miałam kilka angin i zapaleń gardła oraz nieustannie ten katar. Czy mogłyśmy coś tam złapać, jaką bakterię na przykład, która nas męczy tyle czasu.
Doktorze Peterze, czy jest Pan może z Warszawy?

Pozdrawiam serdecznie i proszę o jakieś wskazówki, jak się zabrać poważnie do leczenia, co zasugerować lekarzowi, jakie badania itp.
napisał/a: Peter 2008-12-16 07:20
Niestety nie jestem z Warszawy.
Co mogę doradzić, to trzeba zrobić sobie i córce wymazy z nosa i gardła. I raczej to trzeba zrobić prywatnie, bo praktycznie lekarz tego nie zleci.
Trzeba też przyjąć podejrzenie infekcji atypowymi bakteriami typu chlamydia, mycoplasma, jeśli ani pan ani córka nie była leczona antybiotykami makrolidowymi np. klacid, sumamed, rulid itp. To już najlepiej wykazują badania krwi (swoiste IgG i IgM).
napisał/a: elasteena 2008-12-16 10:28
Dziękuję za odpowiedź. Nie pamiętam niestety nazw antybiotyków, które córka brała. Klacid brzmi znajomo, ale głowy nie dam. Ja na pewno brałam Forcid. Rozumiem, że najpierw powinnam zrobić img i igg (to są badania krwi?) oraz wymaz z nosa i gardła?
napisał/a: elasteena 2008-12-16 10:45
Proszę o informację, jak dokładnie nazywają się badania, które powinnam zrobić. Widzę w ofertach przychodni, że są różne badania igg, img np. w kierunku toksoplazmozy. Czy to to samo? Czy może mi ktoś polecić dobrą diagnostykę w Piasecznie lub Warszawie? Będę wdzięczna.
napisał/a: Peter 2008-12-16 11:04
Forcid nie jest skuteczny na tego typu bakterie.
Konkretnie to wskazane badania poziomu IgM i IgG w kierunku Mycoplsama pneumoniae i poziom IgM i IgG w kierunku Chlamydia pneumoniae. Ch. trachomatis można sobie darować, raczej atakuje inne narządy.
Toksoplazmoza to całkiem co innego.
Istnieje także możliwość wykonania specjalistycznego posiewu w kierunku tych bakterii. Można zapytać laboratorium, czy takie badania wykonują. Tak, czy owak laboratorium winno poinformować (jeśli samo takich badań nie wykonuje), gdzie takie badania można wykonać.
Standardowy posiew z nosa i gardła też można wykonać. Daje ważne informacje, które pozwalają określić, jaką posiada się florę bakteryjną.
napisał/a: elasteena 2008-12-16 16:03
Super! Dziękuję bardzo!
napisał/a: elasteena 2008-12-29 15:42
Witam, doktorze Peterze!

Zrobiłam na razie ogólny wymaz z gardła i nosa. Wyszło (przepisuję tak jak jest napisane)

u córki:
- nos: corynebacterium - wzrost obfity i staphylococcus epidermis - wzrost średni
- gardło: streptcoccus viridians i neisseria spp. (flora fizjologiczna górnych dróg oddechowych - wzrost obfity

u mnie:
- nos: staphylococcus epidermis - wzrost średni
- gardło: streptcoccus viridians i neisseria spp. (flora fizjologiczna górnych dróg oddechowych - wzrost obfity (tak samo jak u córki).

Proszę o sugestie, co z tym dalej zrobić. Badań w kierunku chlamydii i mycoplasmy jeszcze nie zrobiłam. Czy wystarczy na początek tylko oznaczenie przeciwciał z krwi? Mam problem ze znalezieniem całej diagnostyki w jednym miejscu.

Dziękuję i pozdrawiam
napisał/a: Peter 2008-12-30 08:15
Córka
Staph. epid. to normalna sprawa. Corynebacterium nie powinno być (powinien być dołączony antybiotykogram).
Pani:
Fizjologia.
Tak, wystarczy określenie przeciwciał w surowicy krwi w klasie IgG i IgM.
napisał/a: elasteena 2008-12-30 09:28
Niestety antybiotykogramu brak. Co dalej można z tym zrobić?
napisał/a: Peter 2008-12-30 12:53
Proponowałbym szczepionkę donosową Polivaccinum.
napisał/a: elasteena 2008-12-30 13:36
Dzięki, zasugeruję lekarzowi, może da się namówić:) Tymczasem w piątek robię badania na chlamydię i mycoplasmę. Zobaczymy, co wyjdzie.
napisał/a: Jadziab 2014-01-29 21:21
Witam,
Nie jestem z Warszawy ale udało mi się trafić na super laryngologa dr Elżbiety Oziębło. Specjalizuje się w leczeniu, operacjach i badaniach laryngologicznych oraz w medycynie estetyczne. Doświadczoną lekarką, a co najważniejsze szczególnie jeżeli chodzi o podejście do pacjenta pełna empatii. Ja mi nie wierzycie zerknijcie na jej stronkę http://ozieblo-laryngolog.pl/. Znajdziecie ja w Lux Med-ie i w klinice Ibis w Warszawie.
Pozdrawiam!