Lamblie u niemowlaka

napisał/a: Lumberjack 2016-03-10 11:50
Witam
Moj syn (8 miesiecy) złapał lamblie ( jeden plus w teście i immunologicznym ) oczywiście żona i ja oraz najbliższa rodzina również ma tego pasożyta w różnym stopniu. Dorośli leczą sie metronidazolem natomiast dziecku przypisano Parafarm. Badania na pasożyta zrobiliśmy bo syn mało przybierał na wadze. Obecnie waży ok 7 kg. ( urodził się z masą 2350g ). Myśle aby dodatkowo zażywać vernicadis co o nim myślicie. Czy w/w pasożyt u dziecka może wpływać na przyrost masy i apetyt ( jest niejadkiem , obecnie akceptuje tylko mleko modyfikowane)?
napisał/a: Peter 2016-03-10 14:37
Para farm i Vernicadis mają podobny skład. Łączyć nie polecam, bo można przedawkować. W składzie są dość silnie działające zioła.
W mojej ocenie jak najbardziej tego typu pasożyt może wpływać na przyrost wagi tak małego dziecka i jego apetetyt.
napisał/a: Lumberjack 2016-03-10 14:58
Jak długo może przyjmować Parafarm dziecko? Lekarz zalecił miesieczną terapie 7 kropel dziennie. Jaka jest skuteczność w/w leku?
napisał/a: Lumberjack 2016-03-10 15:02
Lekarz również proponował metronidazol w płynie dla małego.
napisał/a: Peter 2016-03-11 12:47
Na razie miesięczna kuracja została zalecona prawidłowo. Moim zdaniem po zakończeniu tej kuracji zrobić 2 tyg. odstępu i ponownie przez miesiąc.
Ja osobiście uznaję takie preparaty. Co do skuteczności - zawsze leki chemiczne bardziej wiemy, jak zadziałają. Naturalne - ich skuteczność zależy od czasu ich podawania i reakcji samego organizmu. Warto jednak spróbować i uzbroić się w cierpliwość.