lamblie - jak leczyć?

napisał/a: wojtas8585 2012-05-16 12:28
Witam ponownie po dwóch latach chodzenia po lekarzach i mówieniu mi że mam jelito drażliwe zrobiłem badanie kału na lamblie które wyszło dodatnie , lekarz zapisał mi metronidazol 250 mg i zalecił 2 razy dziennie co 12 godzin a na ulotce pisze że 3 tabletki na dobę więc jak to mam brać w końcu? I drugie pytanie czy po tygodniowym leczeniu metronidazolem mogę przyjmowac jakies leki ziołowe żeby ewentualnie dobić lamblie i jakie leki polecacie pozdrawiam
napisał/a: wojtas8585 2012-05-16 12:31
jeszcze mam pytanie czemu w moim wątku przy tym znaczku z tekstem mam gwiazdkę ?
napisał/a: wojtas8585 2012-05-18 11:39
Nikt nic o tym nie wie?
napisał/a: bumbum3 2012-05-18 11:52
A przez te dwa lata jakie miałeś objawy??
napisał/a: placid1 2012-05-18 21:07
A więc proponowałby zacząć kurację od macmiroru 7 dni 10 dni przerwy i znowu 7 dni , czasami wystarcza jedna seria ale wielu lekarzy zaleca dwie , koniecznie wcześniej zrobić badania czy nie ma innych pasożytów znacznie wtedy utrudnia to wyleczenie lambli , zalecane jest nawet przez wielu lekarzy profilaktycznie zacząć od zentelu ( na inne pasożyty ) ,wersja light zamiast zentelu może być PYRANTELUM . Oprócz lekarstw ważna dieta i higiena polecam lamblioza.blox.pl w razie pytań służę radą przerabiałem ten problem. Dlaczego macmiror a nie metronidazol ?jest lekiem nowszej generacji , mniej obciąża organizm przy lambliach często występują grzybki a na to tez działa .
edit jeszcze jedna ważna sprawa przed rozpoczęciem leczenia przebadać najlepiej wszystkich domowników , jest duza szansa że nie jesteś sam a wtedy najlepiej zacząć leczenie równocześnie coby się potem nie zarażać z powrotem
napisał/a: wojtas8585 2012-05-18 23:07
przez te 2 lata moje objawy to:biały nalot na jężyku,bóle z prawej strony lub lewej na wysokości miednicy,często żółte papkowate stolce,uczucie zmęczenia ,zimne ręće i nogi a jednocześnie spocone,niesamowite gazy po wszystkim i to od razu po posiłku ,bulkotanie i przelewanie sie od górnej części przewodu pokarmowego tzn zaraz pod żołądkiem atakże w jelitach sie przelewało i burczyło, często miałem zapalenie pęchcerza moczowego,kłucie tak jak by w mostku, góla w gardle i strasznie byłem rozdrażniony to by było na tyle
napisał/a: wojtas8585 2012-05-18 23:33
posiew na grzybki zrobiłem i czekam na wynik jeszcze do środy na pasożyty nie robiłem teraz posiewu ,robiłem ale kiedyś.Metronidazol juz mam wykupiony i chcę od jutra zacząc kuracje bo mnie wąroba non stop kuje i onią sie bardzo boje .Zobacze czy mi ten lek pomoże a jak nie to zrobie tak jak napisałeś mam nadzieje że z tego sie wylecze bo juz dośc mnie to zrujnowało psychicznie codziennie chodze z bólami w jelitach, gazami,i nalotem na jężyku aha jeszcze jedno jakies pół roku temu robiłem 3 posiewy kału na grzyby i pasożyty ale nic nie wyszło więc chyba nic po za lambliami nie mam tak mi sie wydaje
napisał/a: wojtas8585 2012-05-21 18:37
Witam ponownie jestem w trzecim dniu brania metronidazolu objawy troche się zmiejszyły nie mam już biegunek ani kucia w wątrobie ale nadal mam nalot na jężku biało-żółty, cuchnące gazy ,i papkowate mniej żółte stolce niż wcześniej cos i sie wydaje że ten lek mnie do końca nie wyleczy chyba że jeszcze jest za wcześnie bo jeszcze musze go brac przez 4 dni czy to normalne że te objawy tak od razu nie znikną .Kupiłem sobie taki lek ziołówy Gorzknik Kanadyjski ponoć bardzo dobrze radzi sobie z różnego rodzaju pasożytami i grzybami mam zamir go wziąść po metronidazolu jak myślicie dobra kombinacja i czy cos wiecie o tym leku ziołówym ?
napisał/a: wojtas8585 2012-05-25 15:51
Witam a więć jutro kończe brać metronidazol ale efekty mizerne tzn jedynie zlikwodował biegunki i kłucia w wątrobie też się zmiejszył ale nadal mam nalot na języku,cuchnące gazy,zółte stolce papkowate, przelewanie w jelitach.Lekarz kazał mi brać drugi tydzień metronidazol 3xdziennie a potem vermox ale wydaje mi się że jak metronidazol nie pomógł do końca to chyba nie pomoże .Prosze o rady jak dalej postępowac z tym dziadostwem i z góry dziękuje
napisał/a: placid1 2012-05-25 16:49
Żle vermox to środek w style Zentelu pisałem że należy go brać przed właściwą kuracja na lamblie , dieta , higiena , badania całej rodziny po dwóch tygodniach od skończenia leczenia wypadałoby zrobić test na antygen lamblii test Elisa z kału , nie robić testu na obecność cyst które raz wychodzą a raz nie . Jeśli test da wynik dodatnie zaczać leczenie należy od nowa , nalot na języku moze wskazywać na grzybki . Leczenie samych lamblii zostaje tak jak pisałem macmiror ( działa tez na grzybki ) których bym u Ciebie nie wkluczał tak łatwo przykładowy schemat w połączeniu z Zentelem
Zentel - 2 tabletki przed snem przez 2
kolejne dni. 10 dni przerwy. Zentel - 2
tabletki przed snem - jednorazowo. 10 dni
porzerwy. Macmiror 3 x 2 tabletki przez 7
dni. Powtórzyć po 10 dniach przerwy. mozna próbować wszystko przyspieszyć i wpleść to razem ale ....
drugi schemat też najpierw zentel - vermox na inne pasożyty i następnie na lmblie
4 tabletki tynidazolu +1 tabletka sumamedu 500mg
jednocześnie + tą samą porcję jeszcze raz po 10
dniach. osłonowo i ze względu na ten język nystatyna zaczać razem z pierwszą dawka i brać przez cały czas leczenia + kilka dni extra. nystatyna 2x1 w sensie osłonowym jesli założymy grzybki 3x1 , Nie zapominac o probiotykach
napisał/a: wojtas8585 2012-05-25 17:08
owszem pisałeś i mówiłem to lekarzowi ale on chyba nie ma doświadczenia w leczeniu pasożytów i powiedział że zentel to jest mocny środek i dlatego dał mi vermox tez mówiłem mu o tym leku na M co sie zaczyna i powiedział że jak metronidazol nie pomoże to dopiero go przepisze na grzyby miałem juz 4 posiewy kału i nie wykazało nic więc wątpie w to że mam grzybki ale zrobiłem jeszcze raz posiew na grzyby i w poniedziałem będe i miał wyniki. A może zrobie tak wezme ten vermox przez 7 dni a potem ten metronidazol może byc tak ? co do doiety to cały czas mam chociaż w sumie wszystko mi szkodzi hehe
napisał/a: wojtas8585 2012-05-25 17:18
chyba że podejde w poniedziałek do lekarza po te leki co napisałes może uda mi sie go namówic to co bys sugerował ten vermox najpierw a potem metronidazol jak tak to jak to dawkować? jak narazie to tylko mam te 2 leki do dyspozycji no chyba że poczekam do poniedziałku i pójde po ten mamicron czy tak jakos to sie nazywało no chyba że trynidazol ? i bardzo ci dziękuje że mi odpisałes .Mój lekarz jest zielony chyba z leczenia pasożytów albo boi sie mnie leczyć hehe