Lactowaginal chroni przed bakteriami? Czy mozna współżyć?

napisał/a: kogelmoge 2013-12-06 11:18
Witam, jestem w 13 tc, na ostatniej wizycie lekarz przepisał mi antybiotyk w kremie dopochwowo o nazwie Dalacin, który miałam brać 6 dni. Lek skończyłam brać we wtorek wieczorem. Od środy wieczór zaczęłam brać dopochwowo lactowaginal w celu uzupełnienia flory bakteryjnej pochwy. Lekarz na wizycie zabronił mi współżyć tylko podczas tych 6 dni stosowania Dalacinu, a sama jakoś nie pomyślałam i nie zapytałam czy w takim razie mogę współżyć od razu po zakończonej kuracji Dalacinem czy trzeba jakiś czas poczekać. Mam kilka pytań:
1. No właśnie jak to jest czy Lactowaginal , który stosuję chroni przed ewentualnymi bakteriami, które mogą się dostać do wyjałowionej antybiotykiem pochwy, troche się martwię, bo o higienę dbam,ale różnie to bywa, ostanio się pomyliłam i wytarłam ręcznikiem męża na przykład.?
2. Czy mogę współżyć skoro zakończyłam antybiotyk we wtorek, nieprzyjemne objawy zniknęły i biorę lactowaginal, a jesli nie mogę, to po jakim czasie można?

Dziękuję z góry za odp.
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2014-01-07 12:12
Jeśli objawy minęły to możesz normalnie współżyć, stosowanie lactovaginalu w tym nie przeszkadza. Jeśli chodzi o Twoje pierwsze pytanie to lactovaginal kolonizując pochwę bakteriami kwasu mlekowego tworzy barierę ochronną przed patogenami, jednak do wycierania miejsc intymnym używaj osobnego ręcznika. Ja też jestem w ciąży 28 tydzień i mogę Ci jeszcze doradzić abyś zakładała tylko bawełnianą bieliznę, to również pomaga zapobiec infekcjom.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-01-07 12:28
iwonaa24, 90% Twoich odpowiedzi to polecanie 2 probiotyków, dlatego proszę abyś zaprzestała to robić, w przeciwnym razie potraktuje to jako spam i zbanuje Twoje konto.