ŁĄKOTKA - ARTROSKOPIA

napisał/a: merlinka2004 2008-09-01 11:57
Witam serdecznie,
piszę gdyż chcę się poradzić.
W maju skręciła sobie nogę w kolanie podczas biegnięcia.
Dlatego, że bolało poszłam do lekarza tj . ok. miesiąc poźniej.
Zrobiłam Rezonans mangetyczny na którym wyszło:
"Ognisko zwyrodnienia, szczelina pęknięcia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej" ...oraz " w dole podkolanowym torbiel BAckera 22 mm x 15mm...."
Boli co jakiś czas przy włascie po bieganiu, podczas chodzenia po schodach....ale nie zawsze i nie cały czas...od tamtego czasuu oszczedzam tę nogę....
Akurat jak byłam u lekarza (2razy) to mnie nie bolało, więc stwierdził" Ewidentnie łąkotka jest uszkodzona ale skoro nie boli to narazie nic nie robimy tj, a kiedy zacznie boleć to koniecznie trzeba będzie zrobić artroskopię...." podsumowując mimo , iż wyszło że jest łąkotka uszkodzona mam czekać aż będzie bardziej bolało....hmmm......kurcze no jak dla mnie to jakaś bzdura ale może się nie znam...
Drugi lekarz stwierdził, że rezonans to nie w 100% badanie wiarygodne i że bardzo nie boli...to mam sobie chodzić na lasery....

Kurcze nienormalne to jakieś tzn mam czekać az będzie bolało non stop i to bardzo.....

Nie rozumiem na co czekać skoro łąkotka jest pęknięta....
Ps. a co z torbielą.....żaden z nich się nie wypowiedział na ten temat......mimo ,że pytałam..... w tym dole podkolanowym to mnie boli prawie codziennie....ale co też za mało widać......

Z góry dziękuje za radę i pozdrawiam,
M.
napisał/a: merlinka2004 2008-09-04 13:14
CZy jest ktoś w stanie poradzić mi czy powinnam mieć tę artroskopię czy jeszcze nie ma takiej potrzeby???

Pzodrawiam,
M.








merlinka2004 napisal(a):Witam serdecznie,
piszę gdyż chcę się poradzić.
W maju skręciła sobie nogę w kolanie podczas biegnięcia.
Dlatego, że bolało poszłam do lekarza tj . ok. miesiąc poźniej.
Zrobiłam Rezonans mangetyczny na którym wyszło:
"Ognisko zwyrodnienia, szczelina pęknięcia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej" ...oraz " w dole podkolanowym torbiel BAckera 22 mm x 15mm...."
Boli co jakiś czas przy włascie po bieganiu, podczas chodzenia po schodach....ale nie zawsze i nie cały czas...od tamtego czasuu oszczedzam tę nogę....
Akurat jak byłam u lekarza (2razy) to mnie nie bolało, więc stwierdził" Ewidentnie łąkotka jest uszkodzona ale skoro nie boli to narazie nic nie robimy tj, a kiedy zacznie boleć to koniecznie trzeba będzie zrobić artroskopię...." podsumowując mimo , iż wyszło że jest łąkotka uszkodzona mam czekać aż będzie bardziej bolało....hmmm......kurcze no jak dla mnie to jakaś bzdura ale może się nie znam...
Drugi lekarz stwierdził, że rezonans to nie w 100% badanie wiarygodne i że bardzo nie boli...to mam sobie chodzić na lasery....

Kurcze nienormalne to jakieś tzn mam czekać az będzie bolało non stop i to bardzo.....

Nie rozumiem na co czekać skoro łąkotka jest pęknięta....
Ps. a co z torbielą.....żaden z nich się nie wypowiedział na ten temat......mimo ,że pytałam..... w tym dole podkolanowym to mnie boli prawie codziennie....ale co też za mało widać......

Z góry dziękuje za radę i pozdrawiam,
M.
napisał/a: PortuX 2008-09-04 13:26
Witam.

Ciezko jednoznacznie poradzic...

Ja rok temu mialem artroskopie w ktorej wyszlo ze mam uszkodzony rog tylni łąkotki przyśrodkowej" plus jeszcze uszkodzenie ACL itd...

Coz wiec moge Ci napisac... o dziwne jest to ze przyszedl do mnie po operacji lekarz i powiedzial ze te uszkodzenie lekotki jest takie ze mozna z nim zyc wiec tej lekotki mi nie szyli ... wiec zrobil sie ogolnie paradox :P
napisał/a: merlinka2004 2008-09-12 13:14
dokładnie paradox....

byłam na wizycie u lekarza ponownie. Tym razem stwierdził że trzeba robić artro i już! Ps. tyle, że stwierdził teraz, że jak łąkotka pęknięta to odetną kawałek a nie będą szyć.....czy tak powinno być.? nie wiem,...

Ps. mam mieć robioną artroskopie w Międzyleskim szpitalu specjalistycznym,,.,.czy znacie opinie ne temat tego miejsca lub czy ktoś miał robioną tam artroskopię...Plizzz proszę o opinię!! Od innego lekarza słyszałam, że w tamtym miejscu jeśli już robić to w ostatecznym przypadku......ogólnie mówiąc delikatnie "nie polecał tego miejsca...."

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
M.