L-Karnityna

napisał/a: saskiel666 2012-12-06 19:56
Brać L-Karnityne jako suplement diety podczas odchudzania? daje coś? czy warto? czytałem na necie i opinie są podzielone wiec pytam tutaj gdzie są experci w rożnych dziedzinach medycyny, mam nadzieje ze ktoś coś wie :) z góry dziękuje za info :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-06 20:00
Działa na równo z placebo, strata kasy.

Tak na szybko:

http://link.springer.com/article/10.1007%2FBF01466268?LI=true
napisał/a: saskiel666 2012-12-06 21:13
Dziekuje za odpowiedz :) 1 odpowiedzia pomogles zalatwic mi 2 sprawy, 1 udowodnic ze chlopak mojej matki to idiota, a 2 zebym nie bral tego syfu :D a znasz moze jakis dobry stymulator spalania tkanki tluszczowej? chce jak najszybciej spalic tkanke tluszczowa a same treningi dzialaja zbyt wolno :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-06 21:14
Znam, ale takie rzeczy dobiera się indywidulanie a ja o Tobie nic nie wiem żeby dokładnie doradzić.
napisał/a: saskiel666 2012-12-06 21:17
jakie informacje były by wymagane?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-07 06:32
Wiek, waga, wzrost, aktywność fizyczna, stan zdrowia, choroby, przyjmowane leki, przyjmowane wcześniej suplementy, zasobność portfela itp.
napisał/a: saskiel666 2012-12-07 13:54
djfafa napisal(a):Wiek, waga, wzrost, aktywność fizyczna, stan zdrowia, choroby, przyjmowane leki, przyjmowane wcześniej suplementy, zasobność portfela itp.


hmm no wiec:
wiek 18 lat
waga 80kg
wzrost 182cm
stan zdrowia dobry/bardzo dobry (rzadko choruje a jak juz to zatrucie pokarmowe )
nie biore lekow, nie lubie
nie bralem wczesniej suplementow nigdy
zasobnosc portwela hmmm, nie wiem zalezy, ale najlepiej jakies tansze :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-07 18:27
A jak wygląda dieta? Ćwiczysz coś?
napisał/a: saskiel666 2012-12-07 18:35
posilki takie zeby jak najszybciej strawic, srednia ilosc miesa, malo wieprzowiny duzo ryb i drobiu, duzo roslin. cwiczenia hmm, czesto i duzo rowerem po lesie i po szosie dla przyjemnosci okolo 20-80km tygodniowo, czasem aktualnie rzadko biegam (bardziej w lato) i od nowego roku mam wykupiony karnet na silownie, chce glownie wyrzezbic klatke piersiowa, biceps i brzuch bo to sa moje slabe strony :) a i zamierzam sie zapisac na jakies sztuki walki bo mnei kumpel namawia :)

PS. A i duzo pije herbaty, aktualnie tylko zielona :) staram sie oczyscic organizm z toksyn, rzucilem fajki i odstawilem alkohol, nie pije prawie wgl a jak juz to male ilosci :) (o ile to cos znaczy)
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-07 18:40
To w sumie gdzie tkwi problem?
napisał/a: saskiel666 2012-12-07 19:15
djfafa napisal(a):To w sumie gdzie tkwi problem?

chce przyspieszyc spalanie tkanki tluszczowej, schudlem sporo od czasow gimnazjum, ale zostal mi hmm brzuch dosc spory, robilem VI weidera i jakies inne swiczenie ale nie pomaga, lub dziala zbyt wolno, przyprawia mnie on o kompleksy i zle sie z nim czuje, chcialbym poprostu jakis hmm przyspieszacz ktory pomoze mi sie go pozbyc w stosunkowo niewielkim odrebie czasowym :) walcze z nim od prawie roku, i nic sie nie zmienia. prawie nic nie jem, 1 ewentualnie 2 posilki na dzien, w dodatku nisko kaloryczne byle witaminy byly, dodam ze juz mialem anemie, a nie wiem czy dodawalem (nie wiem czy to ma znaczenie) mam zaburzona krzepliwosc krwii, przez co lekarz kazal mi spozywac zawyzona ilosc witaminy K, leki jadlem przez 2 miesiace ale wywolywaly biegunki. teraz nie biore lekow tylko spozywam posilki z witamina K :) ciezko mi to wytlumaczyc wszystko
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-07 19:30
1. A6W to ćwieczenie nie spalające tkanki tłuszczowej, poza tym nikt już tego ćwieczenia nie robi, bo prędzej sobie kręgosłup rozwalisz niż coś zyskasz.
2. Skoro się głodzisz masz spowolniony metabolizm i nawet sałatę organizm będzie chciał zmagazynować w postaci tkanki tłuszczowej skoro wie że nie dostarczysz mu tyle kcl co potrzebuje.
3. Masz anemię bo masz dietę z d... i od tego trzeba zacząć a nie od suplementów na spalanie tkanki tłuszczowej.