Kwasy Omega

napisał/a: rycerz1234 2013-12-22 16:30
Witam,mam pytanie odnosnie kwasów omega.Staram się jeść zdrowo owoce,warzywa dużo pije,używam suplementu maxivit i ćwiczę 3 razy w tyg,ale moim pytaniem czy 300 g ryb 2x w tygodniu,a reszta kurczak tez 300g zapewni wystarczająco tych kwasów?Czy może bedzie nadwyzka omega 6?Jeżeli tak to kupić same omega 3?Bo troche sie przeraziłem tymi nadwyzkami i rakiem...
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-12-22 18:51
1. Zależy jakiej ryby > ? jeśli tłusta morska to ok jeśli z rzeki to lipa.
Dziennie można brać spokojnie 5-6 gram omegi 3 z suplementów.
To nieprawda, że wszystkie ryby są zdrowe. Niektóre mają niewielką wartość odżywczą, te żyjące w brudnych wodach zawierają toksyny, a hodowane - antybiotyki.
napisał/a: rycerz1234 2013-12-22 19:47
Jem dorsza podobno jest dobry.Jak zmienić to na jaką?
napisał/a: Andzrej 2013-12-22 20:11
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114885,15163328,Raport_amerykanskich_ekspertow__Zazywanie_witamin.html
Ograniczamy ryby wędzone i o ciemnym mięsie.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-12-23 15:11
rycerz1234 napisal(a):Jem dorsza podobno jest dobry.Jak zmienić to na jaką?

Polecam także : makrela , śledź, flądra :)
napisał/a: rycerz1234 2013-12-29 23:00
Czyli zeby tak sie upewnic jedząc 400 g makreli,gdzie na tej stronie http://www.nutropharma.pl/przelicznik/ pisze,ze wystarczy jesc 300g+jakies orzechy bede miał dobry przelicznik,moge jeszcze kupić jakiś suplement z omega 3.Chodzi mi o to,że chciałbym jesc pestki z dyni,poniewaz sa dosyc zdrowe, a one maja duza przewage omega 6.Chyba,ze pestki z dyni zastapic orzechami wloskimi,które maja lepszy stosunek.Mi wydaje sie,ze bez tego suplementu powinno być ok,ale chce znac opinie kogos kto sie na tym lepiej zna.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-12-30 06:34
Tak naprawdę czym więcej Omega 3 tym lepiej. Pamiętaj że nie wiesz ile tak naprawdę masz Omega 3 w żywności. Tabele są poglądowe i często mają się nijak z tym co mamy w środku produktu który jemy.
Trudno też doliczyć się ile spożywamy O6 bo ona jest wszędzie i proporcje mamy kiepskie i wg dodatkowa podaż O3 z suplementu jest konieczna.
napisał/a: Leerkoo 2014-01-05 20:12
Polecam olej lniany budwigowy, ma rewelacyjne proporcje omega 3 do omega 6. Pół litra kosztuje około 20zł. Robię sobie z tym olejem pastę budwigową : Do kostki twarogu daję 6 łyżek oleju lnianego budwigowego, doprawiam suszonymi pomidorami, czosnkiem i oregano (kupiłam taką mieszankę za 3zł 50g) mieszam aż powstanie taka jednolita masa i zostawiam na noc w lodówce. Przed zjedzeniem trzeba wymieszać, bo olej lubi na wierzch wypłynąć. Nie ma zbyt ponętnego smaku, ale czego się dla zdrowia nie robi ;)
Staram się to zjeść w ciągu dnia. Jak nie lubisz twarogu można jeszcze ten olej po prostu wypić... Ja jednak nie jestem tak odważna :)
Oleju lnianego budwigowego się nie poddaje obróbce cieplnej. Przy zakupie pierwszej butelki zazwyczaj dają taką małą książeczkę z opisem jak ten olej stosować do jakich schorzeń.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-01-06 08:10
Tylko pamiętajmy że olej lniany to ALA a silniejsze właściwości prozdrowotne mają EPA i DHA i błędem jest bazowanie na samym lnianym.
Ja stosuje lniany aby zmniejszyć dysproporcję między O6 a O3 ale jako źródło np. substancji przeciwzapalnych przyjmuje olej rybi.
napisał/a: Leerkoo 2014-01-06 19:52
Sprawdziłam jeszcze moje OMEGA3 firmyNaturell, i tam jest EPA i DHA, z tym że myślałam że może wystarczy jak będę brać tylko ten olej lniany... Bo jak wysypię wszystkie suplementy, które dziennie wciągam, to jest tego spora garść. Jak zapomnę przez jakiś czas, np tydzień ich brać, to zaraz mam jakąś chorobę. W ten sposób nabawiłam się 3 ostrych zapaleń oskrzeli w ciągu ostatniego roku :/ nie wspominając o przeziębieniach, czy jakiś odrzutach szczepionek ;/

No trudno, będę ciągnąć dalej te moje garście suplementów ;)