kwas moczowy a ból palca u nogi

napisał/a: redlin 2010-10-22 11:37
Mam taki problem. od dwóch dni bardzo spuchł mi mały palec u nogi oraz zsiniał. w nic nie uderzyłem ani nic takiego. Bardzo mnie boli przy chodzeniu i jak dotykam to również. Byłem na ostrym dyżurze rtg nic nie wykazało a lekarz badający powiedział, że może mam obecny kwas moczowy w organizmie. przepisał mi takie oto leki:
- zastrzyki fraqmin 5000 j 1x1
- polprazol 40 mg 1 x1 na czczo
- febrofen 200 mg 2x1
- cydo - 3-fort 2x1
co to może być ??? czekam na wizytę u internisty ale chciałbym czegoś się dowiedzieć - co mi dolega.
z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: augustyn888 2010-10-24 17:18
redlin napisal(a):Mam taki problem. od dwóch dni bardzo spuchł mi mały palec u nogi oraz zsiniał. w nic nie uderzyłem ani nic takiego. Bardzo mnie boli przy chodzeniu i jak dotykam to również. Byłem na ostrym dyżurze rtg nic nie wykazało a lekarz badający powiedział, że może mam obecny kwas moczowy w organizmie. przepisał mi takie oto leki:
- zastrzyki fraqmin 5000 j 1x1
- polprazol 40 mg 1 x1 na czczo
- febrofen 200 mg 2x1
- cydo - 3-fort 2x1
co to może być ??? czekam na wizytę u internisty ale chciałbym czegoś się dowiedzieć - co mi dolega.
z góry dziękuję za odpowiedź.


Jeżeli nie było to spowodowane urazem,to może być istotnie problem z podwyższonym poziomem kwasu moczowego.Ja właśnie choruje na tę chorobę która nazywa się -dna moczanowa(artretyzm).Właśnie problem zazwyczaj zaczyna się od palców,a często atakowane są inne stawy np.kolan.Jest to choroba niewłaściwej przemiany materii i niestety o przebiegu przewlekłym.Jest diagnozowana na podstawie prostego badania krwi na poziom kwasu moczowego.Jeżeli istotnie będzie zdiagnozowana to trzeba będzie przez długi okres,niejednokrotnie do końca życia,przyjmować leki zmniejszające poziom kwasu moczowego we krwi(ja zażywam Milurit),jak również podczas ostrych przebiegów leki przeciwbólowe.Istotna jest również dieta w tej chorobie z wykluczeniem pokarmów bogatych w związki purynowe(wszelkiego rodzaju podroby,szczególnie wątróbka,kaszanka,pasztetowa),należy tez zminimalizować spożycie tłuszczu i alkoholu.