Kwas foliowy

napisał/a: gwiezdna 2013-01-15 10:55
Czy to prawda, że na niedobory kwasu foliowego muszą szczególnie zwrócić uwagę kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne?
napisał/a: Gracee 2013-01-15 16:37
Może nie należy zwracać na to szczególnej uwagi ale nie należy o tym zapominać. Tabletki antykoncepcyjne mogą powodować nie tylko niedobór kwasu foliowego ale także m.in. żelaza. Przyjmowanie kwasu foliowego nie zaszkodzi i nie musi on być uzupełniany w postaci tabletek ale można go uzupełniać jedząc produkty żywnościowe, które go zawierają.
napisał/a: wikam2 2013-01-15 20:35
A czy po odstawiniu planujesz ciążę?
napisał/a: gwiezdna 2013-02-03 11:44
Tak, ale dużo czytałam o tym, że foliany w produktach żywnościowych ulegają utlenieniu lub giną podczas obróbki termicznej i trzeba je uzupełniać w postaci tabletek.
napisał/a: kazik03 2014-01-29 12:55
No właśnie, kilka minut gotowania niszczy 90% folianów, więc folik w tabletce jest konieczny dla planujących ciążę.
napisał/a: Kalinkaa0 2014-09-25 11:36
Dokładnie, niestety gotowanie niszczy foliany. Spożycie folianów pochodzących z żywności u młodych Polek jest bardzo niskie. Z badań wynika, że niedobór tej witaminy wykazywało aż 85% kobiet - dlatego lepiej nie ryzykować i wspomagać się choćby Folikiem - 1 tabletka dziennie i wiemy, że nasz organizm będzie odpowiednio przygotowany na maluszka :)
napisał/a: maria891 2014-09-25 23:14
Nie wiem czy wiecie, ale jakies 40% kobiet przyswaja ok. 30% mnie kwasu foliowego niż powinny w ciąży, wiec lepiej brac metafolne, bo ona się przyswaja całkowicie.
napisał/a: krakers18 2014-09-30 20:46
JA stosuję kwas foliowy połączony z myoinozytolem - jeszcze nie jestem w ciąży, na razie tylko się staram:( w związku z tym, że mam też PCOS (polcystyczne jajniki), przy staraniu o dziecko i ze względu na lepsze samopoczucie biorę INOFEM (suplement diety) - piję sobie codziennie bo jest do rozpuszczania, nie do łykania. Polecam zapoznać się z nim, może którejś z Was będzie odpowiadał :)
napisał/a: File07 2014-10-19 20:08
Ja jestem dziwnym przypadkiem, bo po kwasie foliowym miałam zawroty głowy. Nikt mi nie wierzył. Chodziłam po neurologach, psychologach, laryngologach, nikt nie znalazł przyczyny. Odstawiałam kwas foliowy i zawroty mijały. Zaczęłam brać i znów to samo po kilku dniach.
krakers18 napisz coś więcej o tym leku, bo mój gin. mi o nim wspominał ?
napisał/a: Kalinkaa0 2014-10-29 16:10
To dziwne z tymi zawrotami, rzeczywiście jakaś specyficzna sytuacja. Ja przyjmowałam Folik przed ciąża i w trakcie no i podczas brania tabletek hormonalnych i jak odstawiłam przy staraniach o drugie dziecko i na szczescie nic takiego u siebie nie zauwazylam.