Kwas foliowy

napisał/a: izunia9004 2011-05-18 12:19
Mam male pytanie otoz czy w czasie gdy mam okres mam brac kw. foliowy??staramy sie o dziecko od jakiego czasu. Biorę juz jakis czas i wlasnie dzis dostalam okres wiec nie wiem czy mam dalej go brac czy dopiero jak mi sie okres skonczy??...
napisał/a: ivi.kiwi 2011-05-18 12:22
Kwas fioliowy mozesz brac caly czas..
napisał/a: wikam2 2011-05-18 14:29
Jeśli chcesz to poczytaj :
[url_special=http://zdrowe-zywienie.wieszjak.polki.pl/wszystko-o-zywieniu/210888,Dieta-w-oczekiwaniu-na-ciaze.html:3jw95i6j]http://zdrowe-zywienie.wieszjak.polki.pl/wszystko-o-zywieniu/210888,Dieta-w-oczekiwaniu-na-ciaze.html[/url_special:3jw95i6j]
Fajny artykuł dla pań przygotowujących się na ciążę :)
napisał/a: izunia9004 2011-05-20 10:57
Ok dziekuje:)z tego co czytalam to nie jem az tak zle jak sadzilam:)tylko musze duzo nabialu a co za tym idzie mleko ktroego nie lubie, ale trzeba sie poswiecic:)dzieki.
napisał/a: kazik03 2014-01-20 21:57
Mnie również nurtuje ten temat, pytałam na forum ale mimo tego byłam u lekarza, mój gin powiedział, żeby co najmniej miesiąc przed zapłodnieniem brać kwas foliowy, a ja stosowałam antykoncepcję hormonalną więc jakieś trzy miesiące wcześniej i brać do 12-tego tygodnia ciąży. Zależy mi żeby dzidziuś był zdrowy i już łykam folik.
napisał/a: Kalinkaa0 2014-09-25 11:40
Kwas foliowy powinny zażywać wszystkie kobiety w wieku rozrodczym, a nie tylko te planujące powiększenie rodziny. Folik powinno przyjmować już obowiązkowo na 3 miesiące przed planowaną ciążą i w 1 trymestrze. Ja mimo to profilaktycznie Folik biorę cały czas - jeszcze może zdecydujemy się na kolejne dziecko, a chce być pewna, że robię wszystko dla zdrowia moich maluszków. Miesięcznie koszt 30 tabletek Foliku to coś koło 5zł, wiec wydanie nie jest zbyt obciążający, a głowa spokojna :)
napisał/a: maria891 2014-09-25 23:16
Dziewczyny, sam kwas to za mało, bo jak się ma blok enzymatyczny to się go nie przetwarza do formy aktywnej, trzeba wtedy lykac metafoline
napisał/a: Kajson 2014-09-30 15:15
ja teraz staram się o drugą dzidzię i lekarz kod razu kazał łykać folik, i tak do końca pierwszego trymestru. Niby jedna "głupia" tabletka i wiele dziewczyn bagatelizuje kwas foliowy, ale niedobór może prowadzicdo bardzo poważnych wad u dziecka.
napisał/a: zeberka-28 2014-10-05 09:39
ja mam zespół policystycznych jajników i ginekolog polecił mi INOFEM (www.inofem.pl) zamiast normalnego kwasu foliowego, ale chyba kobiety bez pcos też mogą go brać - dzięki dużej ilośc dobrze przyswajalnego kwasu foliowego zwiększa szanse na zajście w ciążę, zapytajcie swoich ginekologów
szarpa
napisał/a: szarpa 2014-10-14 17:30
W innych krajach kwas foliowy dodają do mąk, płatków śniadaniowych itd. Bo przecież mimo wszystko większość ciąż jest nieplanowana. Tylko u nas na wszystkim oszczędzają i przez to tak wysoki odsetek wad cewy nerwowej.
napisał/a: Kalinkaa0 2014-10-14 17:34
I tutaj też straszą blokiem enzymatycznym? Dziewczyny nie dajcie się zastraszyć, bo blok enzymatyczny nie jest wcale taki popularny - a to zwykła reklama drogich suplementów diety z metafoliną. Wystarczy brać sam kwas foliowy chociazby Folik - koszt na 3 miesiące to ok 15zł i zbadać sobie poziom kwasu foliowego w krwi - badanie nie jest drogie, zwykłe pobranie krwi, a nie wydawać miesiecznie na te drogie suplementy kilkadziesiat złotych.
napisał/a: maja-z1986 2014-10-23 21:16
Kajson napisal(a):ja teraz staram się o drugą dzidzię i lekarz kod razu kazał łykać folik, i tak do końca pierwszego trymestru. Niby jedna "głupia" tabletka i wiele dziewczyn bagatelizuje kwas foliowy, ale niedobór może prowadzicdo bardzo poważnych wad u dziecka.

mi też lekarz zalecił folik już podczas starań, nie zdawałam sobie sprawy z tego jak ważne to jest już podczas starań