kuracja IPP i Zirid, a alkohol

napisał/a: wariacik1 2011-11-13 11:02
Witam, od kilku tygodni prowadzę kurację IPP (2x 1 tabletka) i Ziridem (3x1 tabletka). Przez pierwsze opakowanie wstrzymałem się ze spożywaniem alkoholu, jednak od drugiego pudełka, np. w piątek zdarza mi się wziąć rano po jednej tabletce, a potem iść na imprezę i kolejną tabletkę wziąć dopiero w sobotę w południe, gdy czuję się już trzeźwy. Zauważyłem jednak, że po dojściu do siebie czuję się słabo, boli mnie żołądek, kołacze mi serce. Czy ma to wpływ z zażywanymi lekami? Jak bardzo niebezpieczne jest "łączenie" kuracji ze spożywaniem alkoholu? Oczywiście wiem, że na pewno mi to nie pomoże w dojściu do zdrowia, ale czy jest jakieś wyjątkowo niebezpieczne?
napisał/a: delinka79 2011-11-13 11:21
akurat przy refluxie i zapaleniu blony sluzowej zoladka alkohol nie jest wskazany ale wybor nalezy do ciebie
napisał/a: wariacik1 2011-11-13 12:27
to jasne, stwierdzono u mnie przepuklinę rozworu przełykowego, chodziło mi raczej stricte o skutki mieszania tych lekarstw z alkoholem, ale dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: falco 2011-11-14 21:50
Ogólnie jakiś poważniejszych reakcji bym się nie spodziewał, leki te z alkoholem raczej nie dają np. reakcji disulfiramowej. Jednak dokładna odpowiedz na zadane pytanie wymagała by głębszej analizy w zakresie wpływu zmian pH w przewodzie pokarmowym wywoływanych przez te leki na wchłanianie alkoholu, określenia szlaków metabolizmu wątrobowego wymienionych leków i alkoholu i różnych takich tam elementów wymagających głębszej analizy. A pewnie niewielu ekspertów ma czas i ochotę na takie zabawy ;-P
napisał/a: rockman95 2011-11-16 18:34
wariacik napisal(a):to jasne, stwierdzono u mnie przepuklinę rozworu przełykowego, chodziło mi raczej stricte o skutki mieszania tych lekarstw z alkoholem, ale dziękuję za odpowiedź.

też mam przepuklinę rozworu przełykowego i jeszcze refluks. ostatnio lekarka kazała popróbować Zirid, mi on nie pomagał, lepiej działa Debridat. Pomaga ci to?