kulki ropne w migdałach

napisał/a: AniaAnn 2009-05-10 23:32
Od kilku lat na moich migdałach pojawiają się kulki ropy. Wystarczy, że nacisnę migdał, a one wychodzą, a potem za kilka, kilkanaście dni znowu się tworzą. Kilka lat temu byłam leczona, robiono mi wymazy gardła, podawano antybiotyki. Wymazy wykazywały, ze antybiotyki skutkowały tylko na krótki czas, bo bakteria powracała. W końcu dałam sobie spokój i jakoś się uspokoiło. Ostatnio znowu jednak nastąpiło nasilenie i kulki ropy pojawiają się coraz częściej. Czy ktoś zna na to jakiś dobry sposób?
napisał/a: carolka22 2009-05-11 17:12
Witam,
ja również mam podobny problem. W styczniu zachorowałam na anginę. Pojawiły się czopy ropne na migdałach, dostałam Bioparox ( niestety nic nie pomógł). Pożniej biofuroksym, duomox i rovamycyne. Angina minęła ( gorączka , zawroty głowy, bolące gardło) ale białe kulki na migdałach pozostały.. Mija juz piąty miesiąc a ja nie moge się tego pozbyć. Płukałam gardło płynem Lugola, wodą utlenioną, wodą z solą...i nic. Sama oczyszczam sobie co parę dni migdały ale te kulki cały czas wychodzą. Strasznie mnie to męczy ponieważ wpływa to również na moje samopoczucie. Jestem słaba, czasami mam zawroty głowy, obniżoną temperaturę. Miałam robiony wymaz z gardła ale nic na nim nie wyszło. Brak wzrostu grzybów i bakterii. Ostatnio laryngolog przepisał mi 5-ty antybiotyk Cipronex- ale nie brałam go jeszcze...mam wątpliwości co do tego czy mi pomoże. Jeżeli ktoś wie co oznaczają te białe kulki na migdałach i jak się tego pozbyć to proszę o podpowiedź..