"kulka" w odbycie + swędzenie

napisał/a: czezz 2016-12-05 09:55
Dzień dobry,
proszę o pomoc w skierowaniu do odpowiedniego specjalisty.

Moje objawy:
w odbycia, na głębokości około 0,5cm od "wejścia", wyczułem palcem małą "kulkę". W dotyku przypomina węzeł chłonny.
Ciężko określić mi wielkość - ale jest mniejsza niż opuszek palca wskazującego.
Nie boli, ale przy dotyku pojawia się swędzenie.

Od pewnego czasu (kilka, a nawet kilkanaście miesięcy) odczuwałem swędzenie w odbycie. Zazwyczaj wystarczało lekkie podrapanie się tam i przechodziło.
Wydawało mi się, że to może też kwestia niedokładnego podtarcia się. Nie zwracało to mojej uwagi do tej pory.

Proszę o poradę do jakiego lekarza udać się z ta dolegliwością.
Ewentualnie może ktoś z Was na podstawie opisu ma jakieś podejrzenia co to może być?
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-12-05 10:13
Mogą to być hemoroidy. Można zacząć od wizyty u lekarza POZ.
napisał/a: piotrosiama 2016-12-05 12:52
Stawiam na hemoroid. Kup w aptece jakiś preparat na tę dolegliwość, a że są w różnej cenie to nie podaję nazwy bo nie wiem na ile Cię stać.
napisał/a: tamisia 2016-12-14 14:29
Objawy wskazują na hemoroidy. Polecam wybrać się na początku do rodzinnego. Nie ma się co wstydzić ponieważ lekarz ma do czynienia z takimi przypadkami praktycznie codziennie. A jesli jest to hemoroid to im wczęsniej zaczniesz leczenie tym będzie ono skuteczne.
Sama również mialam. W moim przypadku było to na tyle szybko wykryte,że spokojnie pomogły mi maści na hemoroidy plus zioła Procto Vitale.
napisał/a: czezz 2017-01-18 09:33
Dziękuję za odpowiedzi.
Ostatecznie poszedłem do proktologa. Potwierdził, że są to hemoroidy (małe jeszcze; mam mieć problemy w starszym wieku).
W między czasie kulka, o której pisałem zniknęła - ale lekarz potwierdzi, że tak może być.

Zalecił:
[code:32tki3le]
- dieta bogata błonnikowa (20g dziennie), otręby
- siemię lniana 2-3 razy dziennie
- Colon C 1-2x 1 łyżeczka na szklankę płynu po obiedzie
- nawadnianie 2500ml
[/code:32tki3le]

[code:32tki3le]
- Duphalac lub Laktuloza 1-2x dziennie 15-30ml między posiłkami w razie zaparcia
- Ciepłe nasiadówki 1-2x dziennie np. z kora dębu przez 7 dni
- Czopki: Posterisan 2x1 (10dni) - zaostrzeniu
- Lamisilatt Dermagel bez recepty 1 raz dzinnie na noc przez 7dni - gdy nasilone swędzenie odbytu
[/code:32tki3le]

Ta wizyta była lekkim wstrząsem dla mnie. Starałem się dopytać, o każda pozycję, ale wszystkiego nie zapamiętałem.
Chyba: pierwsze 4 pozycje mam stosować na co dzień. Ale: siemię lniana lub Colon mam stosować zamiennie (albo jedno albo drugie)?
Następna część jest dla mnie nie zrozumiała. To ma być chyba w nagłych sytuacjach/przy zaostrzeniu?

Będę wdzięczny jeśli ktoś mógłby rzucić okiem na te zalecenia i potwierdzić, czy dobrze zrozumiałem.
No i do tego wszyscy polecacie maść. Lekarz nie przepisał mi żadnej, ale wydaje się to najprostszą metodą - możecie proszę polecić co kupić?
napisał/a: piotrosiama 2017-01-18 13:18
Najważniejsze jest to by nie dopuszczać do problemów z wypróżnianiem - dieta bogata w błonnik i dużo wody niegazowanej.
Te czopki to wtedy gdy wyczujesz jakąś "gulkę". Z własnego doświadczenia powiem, że najskuteczniejsze są produkty Procto-Glyvenol /nie są tanie/.
napisał/a: czezz 2017-01-18 14:38
Cześć,
dziękuję za odpowiedź.
[code:1va52t00]
2 razy dziennie jem ryż biały.
2 razy w tygodniu wypijam sok z pomarańczy i banana - sam miksuję.
5 razy w tygodniu jem kasze manną (do tego orzechy, suszone owoce i jakieś wióry).
[/code:1va52t00]

Jeśli dobrze się orientuję, to wszystko co powyżej jest bogate w błonnik.
Procto-Glyvenol - czy to maść i czy kuracja tym całkowicie czy tylko czasowo pomaga? Czy potrzebna jest recepta?
Nie do końca rozumiem co mi jest: czy to co mam, to coś co muszę już leczyć czy raczej chodzi o profilaktykę?
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-01-18 15:17
Skoro raz hemoroid wyszedł to jest ryzyko nawrotu, więc musisz stosować profilaktykę aby do tego nie dopuścić.

Te pierwsze zalecenia powinieneś stosować na co dzień, te kolejne w razie problemów czyli jakby znowu sytuacja się powtórzyła.
napisał/a: piotrosiama 2017-01-18 15:26
Procto-Glyvenol - jest w postaci maści i czopków. Dla Ciebie gdy masz wewn. hemoroid lepsze byłyby czopki. Recepty nie potrzeba.
Niestety farmaceutycznie nie wyleczy się tej przypadłości, bo jak już raz pojawił się problem to mogą być nawroty.
napisał/a: czezz 2017-01-27 15:26
Znowu pojawiła się ta kulka. Tym razem jest znacznie większa i częściowo wychodzi z odbytu. Co najgorsze - jest ona bolesna.
Z tego co zrozumiałem ze wcześniejszych postów - to właśnie jest hemoroid?
Jestem w tej chwili zagranicą. Kupiłem w aptece żel - anusol salf. Drugi dzień i mam wrażenie jak by było tylko gorzej. Zaczęło piec :(
Co robić?
napisał/a: piotrosiama 2017-01-27 16:53
Dlaczego żel a nie czopki ?
napisał/a: czezz 2017-01-27 19:29
Nie wiem jak się używa czopki/czopków.
Tzn. Jak długo trzymać to w odbycie i potem umyć to czy zostawić. Kompletnie nie jestem przygotowany na tą historie :(
Do tego dlaczego po tym żelu jest gorzej?