kucie w jelitach

napisał/a: Redia 2012-10-13 18:18
witam, mam pytanko
od pewnego czasu czuję kłucie w jelitach, mam wrażenie jakby podczas przechodzenia masy kałowej przez jelita ktoś dźgał mnie wykałaczką ... o czym to może świadczyć ? czuje to zwłaszcza kiedy mam kilkudniowe zatwardzenie, ogólnie jestem osobą emocjonalną i stres często mi towarzyszy, do tego mam refluks i ogólnie rozstrojony układ pokarmowy ... czy konieczne są jakieś poważniejsze badania ?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-10-13 19:58
Witam
Czy w wyniku kilkudniowych zatwardzeń spożywasz produkty o dużej zawartości błonnika?
Z badań to wykonałbym kolonoskopię jelita grubego aby po prostu zobaczyć jak wygląda ściana jelita, czy nie ma zmian zapalnych, polipów, krwawień, przetok, uchyłków.

Pozdrawiam
napisał/a: malapkasia 2012-10-14 13:01
znajdź sobie zajęcie, które jest w stanie rozładowac nagromadzony w Tobie stres (sport-jakikolwiek, czytanie książek, muzyka, spacer, zabawa ze zwierzakiem)... albo idź do psychologa-to nie ironia... wielu pacjentów gastrologicznych korzysta z takich wizyt.... tym bardziej, że sama wskazałaś na to, że jesteś osobą dużo stresującą się :) pozdrawiam :)
napisał/a: Redia 2012-10-31 17:07
dodam jeszcze że często mi sie odbija i czuję jakby bąbel przechodził mi przez przełyk dopiero muszę przełknąć ślinę by mnie nie gryzło w gardle :( co robić ?