Który z multiwitaminowych preparatów polecacie

napisał/a: frania4 2007-03-27 17:01
Hej, który z dostępnych teraz preparatów na rynku (mowa o tych multiwitaminowych i zawierających dużo różnych związków). ja tak ogólnie łykam wszystko oddzielnie magezy i inne.
napisał/a: kuszyczka 2007-03-29 11:22
ja bym ci proponowal przejrzec tabele odzywcze, zerknac ktore produkty naturalne sa w co bogate i ulozyc sobie racjonalna diete, a do tego mozesz sobie kupic vitaral, to zbior witamin i soli mineralnych, i na pewno twoj organizm bedzie mial to czego potrzebuje w odpowiednich ilosciach
napisał/a: frania4 2007-04-09 22:02
ok to ja spróbuję na to spojrzeć, a ten vitaral to chyba już widziałam nawet w aptece to mogę go kupić sobie. A czy tak w witaminkach to to mi ewentualnie by wystarczyło? Bo dokładnie skłądu chyba nie znam:)
napisał/a: klapouszek2 2007-04-09 22:59
Popieram ptaku-racjonalna dieta przede wszystkim;)
frania napisal(a):ja tak ogólnie łykam wszystko oddzielnie magezy i inne.

co to znaczy i inne ???

frania napisal(a):a ten vitaral to chyba już widziałam nawet w aptece to mogę go kupić sobie

a jakie wskazanie Ciebie dotyczy z tych tu wymienionych: profilaktyka niedoborów witamin i składników mineralnych oraz stany zwiększonego zapotrzebowania na te związki (m.in. w przewlekłych chorobach wyniszczających, chorobach zakaźnych, po antybiotykoterapii i chemioterapii, w stanach wyczerpania psychofizycznego, chorobach wieku podeszłego)?

frania napisal(a):A czy tak w witaminkach to to mi ewentualnie by wystarczyło?

a ile i czego Ci brakuje ?

Skład preparatu: 1 tabl. zawiera 4000 j.m. witaminy A, 400 j.m. witaminy D3, 0,25 mg witaminy E, 1 mg witaminy B1, 2 mg witaminy B2, 0,125 mg witaminy B6, 1 µg witaminy B12, 10 mg nikotynamidu, 1 mg pantotenianu wapnia, 0,2 mg kwasu foliowego, 30 mg witaminy C, 5 mg rutyny, 59 mg wapnia i 45,5 mg fosforu (w postaci wodorofosforanu wapnia), 6,15 mg żelaza (II) (w postaci siarczanu), 0,33 mg manganu (w postaci siarczanu), 0,166 mg fluoru (w postaci fluorku wapnia), 0,138 mg potasu (w postaci siarczanu i jodku), 0,12 mg magnezu (w postaci siarczanu), 50 µg jodu (w postaci jodku potasu), 17 µg cynku (w postaci siarczanu), 2,7 µg molibdenu (w postaci molibdenianu amonu) i 0,6 µg miedzi (w postaci siarczanu).


I tak na koniec: jeden preparat wystarczy, nie nalezy przyjmowac kilku bo bardzo latwo przedawkowac. NAWET witaminy moga byc szkodliwe! W ciazy nie nalezy przyjmowac wit. A a jesli masz problemy z tarczyca to radzilabym takze unikac preparatow z jodem.
napisał/a: kuszyczka 2007-04-11 12:07
bardoz madrze powiedziane, nei nalezy z witaminami przesadzac, bo mozna sobie zrobic krzywde, natomiast tradycyjna suplementacja uzuypelniajaca codzienna diete bedzie akurat, nie trzeba juz wiecej nic brac a na pewno nie kolejnego suplementu. tabletka vitaralu w zupelnosci wystarczy, do tego owocki, pelnowitaminowe produkty a bedzie dobrze i niczego ci nie zabraknie, na prawde ;)
napisał/a: mega4 2007-06-07 19:30
Sporo informacji na temat witamin, w tym multiwitaminy można znaleźć tutaj:
http://www.witaminy-suplementy.pl

-