Ktory to tc, kiedy do ginia?

napisał/a: kogelmoge 2013-10-11 16:10
Witam pisalam wczesniej kilka postow i bardzo dziekuje za odpowiedzi. Zaczne od poczatku,ale w skrocie:
Ostatni okres- 2 wrzesnia
cykle okolo- 32 dni, ale czasem nieregularne nawet 37 dni
Stosunek- 17 i 21 wrzesnia

Teoretycznie okres powinien przyjsc po 32 dniach czyli 2 pazdziernika, wykonalam test i byl negatywny, 4 pazdziernika tez negatywny, natomiast 7 pazdziernika bladziusienka druga kreska, powtorka dzis 11 pazdziernika i druga wyrazna krecha, termin do ginekologa wyznaczyli mi wizyte na 17 .10.

Moje pytania:
1.Jesli test w 32 dniu cyklu i 34 dniu byl negatywny, a w 37 pokazal blada kreske, to czy dobrze kombinuje ze jednak do zaplodnienia nie doszlo w polowie 32 dniowego cyklu, tylko raczej troche pozniej, cykl raczej byl wydluzony, a owulacja pozniej niz 18 wrzesnia? Czy w zwiazku z tym moja ciaza jest troche wczesniejsza niz by wynikalo ze standardowo przyjetych wyliczen, bo wedlug om wychodzi 6 tc, czyli 4 tydzien od zaplodnienia jak sie przyjmuje standardowo,ale czy dobrze mysle, ze raczej ciaza jest wczesniejsza?
2. Martwie sie bo kolezanka wyliczyla ze jak bede u swojego gin na wizycie to w 7 tc wedlug om, ona byla w 5tc, ale ja w 5 tyg cyklu to nawet kreski na tescie nie mialam bo dopiero w 37 dniu. Ona mnie straszy ze za pozno ide i jak zrobie badania po wizycie u gin i wroce do niego po 2 tyg to bede juz w 9 tc i jakby mi wyszla zle tarczyca, albo toksoplazmoza to troche pozno na leczenie, moze i racja, ale skoro mi w 5 tyg cyklu test nie pokazywal ciazy , dopiero na poczatku 6 tyg i do gin ide w 7 tyg to czy naprawde to za pozno, skoro test nie wykryl ciazy w 34 dniu cyklu, a dopiero ledwo co w 37 to chyba ta ciaz jest wczesniejsza niz wynika z wyliczen om?
napisał/a: wikam2 2013-10-12 20:38
kogelmoge napisal(a):
1.Jesli test w 32 dniu cyklu i 34 dniu byl negatywny, a w 37 pokazal blada kreske, to czy dobrze kombinuje ze jednak do zaplodnienia nie doszlo w polowie 32 dniowego cyklu, tylko raczej troche pozniej, cykl raczej byl wydluzony, a owulacja pozniej niz 18 wrzesnia? Czy w zwiazku z tym moja ciaza jest troche wczesniejsza niz by wynikalo ze standardowo przyjetych wyliczen, bo wedlug om wychodzi 6 tc, czyli 4 tydzien od zaplodnienia jak sie przyjmuje standardowo,ale czy dobrze mysle, ze raczej ciaza jest wczesniejsza?


Teoretycznie tak...Ciąza wydaje się być młodszą o niespełna tydzień niż się to tak standardowo oblicza :)

kogelmoge napisal(a):2. Martwie sie bo kolezanka wyliczyla ze jak bede u swojego gin na wizycie to w 7 tc wedlug om, ona byla w 5tc, ale ja w 5 tyg cyklu to nawet kreski na tescie nie mialam bo dopiero w 37 dniu. Ona mnie straszy ze za pozno ide i jak zrobie badania po wizycie u gin i wroce do niego po 2 tyg to bede juz w 9 tc i jakby mi wyszla zle tarczyca, albo toksoplazmoza to troche pozno na leczenie, moze i racja, ale skoro mi w 5 tyg cyklu test nie pokazywal ciazy , dopiero na poczatku 6 tyg i do gin ide w 7 tyg to czy naprawde to za pozno, skoro test nie wykryl ciazy w 34 dniu cyklu, a dopiero ledwo co w 37 to chyba ta ciaz jest wczesniejsza niz wynika z wyliczen om?


W takim okresie ciązy może nawet jeszcze być nie widać na usg! Nie słuchaj koleżanki! Spokojnie idż do lekarza i gwarantuje Ci, że wszystko będzie okey :) Gratulacje!

A czy leczysz się na tarczycę?
napisał/a: kogelmoge 2013-10-14 15:05
dzieki za odp, nie lecze sie na tarczyce,ale tydzien w czwartek profilaktycznie zrobilam badanie tsh, pokaze je na wizycie, wyszlo mi 3,043.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-11 08:33
Może się przyda:

[url_special=http://babyonline.pl/wzor-wniosek-o-dodatkowy-urlop-macierzynski,urlop-macierzynski-artykul,12441,r1.html:3jijwxqo]https://mamotoja.pl/wzor-wniosek-o-dodatkowy-urlop-macierzynski,urlop-macierzynski-artykul,12441,r1.html[/url_special:3jijwxqo]
napisał/a: wikam2 2014-02-11 15:53
+
[url_special=http://babyonline.pl/kalkulator-tygodnia-ciazy.html:2lrapdin]https://mamotoja.pl/kalkulator-tygodnia-ciazy.html[/url_special:2lrapdin]