kto pomoże mi rozpoznać tego pasożyta

napisał/a: ghostec 2015-07-13 06:53
Witam wszystkich.
Bodajże już od ponad roku walczę wspólnie z rodziną (żona i 4-letnie dziecko) z atakiem pasożytów pokarmowych. Braliśmy dwukrotnie leki przepisane przez lekarza, a ostatnio eksperymentuję na sobie z naturalnymi środkami na pasożyty (paraprotex czy nalewka ziołowa ojca Grzegorza). Brak nam trochę wytrwałości w tej walce, bo ciężko zmobilizować się np. do porzucenia nawyków żywieniowych typu słodycze (zwykle 1-2 w tygodniu) czy białe pieczywo (prawie codziennie).
Czytam czasami też różne fora i stronki o niechcianych gościach. Dziwne jest to, że nie znalazłem nigdzie wzmianki o pasożycie, który by tak wyglądał jak mój, a zwłaszcza by wraz z pasożytem występowały kokony. Długi czas stawialiśmy na owsiki (zwłaszcza, że dziecko chodziło do żłobka i przedszkola), ale opis zgadza mi się tylko częściowo.
Dlatego spróbuję zapytać na tym forum. W załączeniu przesyłam fotkę z dzisiaj. Można śmiało zaglądać, nie jest w żadnym stopniu obrzydliwa. No chyba, że dla kogoś sama myśl, że siedzą w nas robale jest nie do przyjęcia.
Razem z żoną jesteśmy bardzo zapracowani i nie mamy czasu na bieganie na wielokrotne badanie kału, które jak czytałem wcale nie musi dać od razu rozwiązanie. Póki co musimy rozpoznać wroga, a potem przygotujemy się stawienia mu czoła. Zależy nam przede wszystkim, by dziecko rozwijało się prawidłowo.
Proszę o pomoc lub o adres do kogoś, kto na podstawie zdjęcie powie mi z czym mamy do czynienia.