Ksiązki

napisał/a: hubert008 2010-07-22 17:16
Witam!

Jakie państwo polecacie książki do nauki ( w przyszłości planuję liceum o profilu bio-chem ), a dalej jeśli wszystko ułoży się po mojej myśli to studia medyczne. Obecnie uczęszczam do klasy 3 gim
napisał/a: Paulla 2010-07-22 20:21
Książek medycznych wartych lektury jest sporo.
Ja polecam szczególnie: "Anatomia człowieka" tom 1 2 3 4 5, Bochenek Adam, Wydawnictwo PZWL, "Atlas anatomii człowieka" - tom 1 i 2 Sobotta, Wydawnictwo Urban & Partner, "Vademecum lekarza ogólnego", Bruh. Oczywiście nie musisz ich ryć od deski do deski, bo są to pozycje przeznaczone dla lekarzy i studentów medycyny.
Co do nauki chemii to warto przeglądać zbiory zadań dla szkół średnich.
Fajną pozycją jest: "Vademecum chemia", Małgorzata Dubiel, Joanna Pabian, tematyka:
* chemia ogólna
* chemia organiczna
* chemia nieorganiczna
Z biologii jest masa zbiorów podzielonych tematycznie także musisz poszperać co i jak.
Do nauki polecam: "Vademecum Biologia. Gimnazjum", Wydawnictwo GREG, "Vademecum Biologia Liceum technikum", Joanna Fuerst, Wydawnictwo GREG.
Warto pomyśleć o jakiejś olimpiadzie biologicznej.
napisał/a: myśl1 2010-07-24 16:43
nie no bochenka nie polecam do liceum, tzn do nauki do matury.
ja sie uczylam do matury z takich starych wydań książek do biologii lewińskiego, a z chemii książki z nowej ery i z innych ksiązek, odrebne dla chemii organicznej, analitycznej itd. z chemii warto brac udzial w roznych konkursach. i oczywiscie trzeba robic zadania pod mature, polecam zbiór Witkowskiego. super jest !!
napisał/a: hubert008 2010-07-27 08:36
A co sądzicie o książce Pawła Hosera - Fizjologia organizmów z elementami anatomii człowieka/
napisał/a: Paulla 2010-07-28 13:40
hubert008 napisal(a):A co sądzicie o książce Pawła Hosera - Fizjologia organizmów z elementami anatomii człowieka/

Mam tę książkę w swoich zbiorach, ale jeszcze jej nie czytałam więc trudno mi wydać o niej opinię.