Ksiazki ktore przyspieszyly moj powrot do zdrowia

napisał/a: Hanna Oliwa 2010-11-07 12:39
Witam
Na poczatku chce podziekować wszystkim tym ktorzy pisza do mnie i darza mnie zaufaniem , szczerze dziekuje. Chcialabym polecic trzy ksiazki , ktore pomogly mi wrocic do zdrowia.
Pierwsza dotyczy schizofreni ,, Byłam po drugiej stronie lustra ,, Arnhild Lauveng. Ta ksiazkę opowiada byla pacjentka oddzialu psychiatrycznego Arnhild. Przez 10 lat przebywala na oddzialach psychiatrycznych, zdiagnozowano u niej schizofrenie . Była psychotyczka , ktora wlasne cialo ciela do krwi odlamkami szkła. Dzis po ukonczeniu studiów na Uniwersytecie w Oslo ,pracuje jako psycholog kliniczny ,Lauveng zabiera nas w swiat glosów, halucynacji szczorow, wilkow pokazujac w jaki sposob symptomy wyrazaja wlasna logike i znaczenie.Opis jej walki o wyzdrowienie ,wspomaganej przez słuzbe zdrowia oraz przez matke i siostre , ktore nigdy nie stracily nadziei. Ta ksiazka jest o zwycienstwie nad choroba .
Druga ksiazka jak chciałabym wam polecic jest ksiazka ,, Mozesz uzdrowic swoje zycie ,, i kontynuacja tej ksiazki ,, Poznaj moc ktora jest w Tobie ,, Luice L. Hay . Luice L. Hay założyla i prowadzi w Kalifornii ośrodek terapeutyczny, którego celem jest pomaganie zgłaszajacym sie osobom w odkryciu i wykorzystaniu pełni potencjału sił wewnetrznych, majacych decydujacy wpływ na zachowanie zdrowia .Źrodłem wiedzy autorki sa jej wlasne doswiadczenia: uznana za niewyleczalnie chora na raka, wokresie przygotowywania sie do operacji zdołała wyleczyc sie sama . Jej głowne przesłanie to ,,Jezeli tylko jestes gotow uruchomic siły swojego umyslu , możesz wyleczyc sie niemal z kazdej choroby ,, Ta ksiazka to swoisty kurs metod autorki. Autorka uczy w niej sposobow rozwiazywania swoich l ekow i napięc , trudnosci w stosunkach z otoczeniem , a takze przeciwdziala aktualnym i potencjalnych chorobom .
,,Poznaj moc,ktora jest w Tobie,, to kontynuacja ksiazki ,,Mozesz uzdrowic swoje zycie . Autorka rozwija, uzasadnia i wyjasnia teze, ze warunkiem koniecznym do osiagniecia i zachownia pelnego zdrowia psychicznego i fizycznego jest milosc do samego siebie i wyplywaja ca z niej milosc do innuch ludzi . Omawia wewnetrzne ograniczenia , ktore uniemzoliwaja taka postawei pokazuje jak mozna sie od nich uwolnic , jak wejrzec w siebie i odrzucic wszelkie negatywne emocje, wrazenia i mysli . Kazdy czlowiek potrafi tego dokonac- wystaczy ze wyjorzysta swoja wewnetrzna moc .

Poradnik Luice L.Hay pomogl mi zrozumiec siebie nauczyl mnie pozytywnego myslenia , pomogl mi zamknac przeszlosc i zyc terazniejszoscia . Stala sie przez to szczesliwsza, pewniejsza siebie , zdrowsza .Wszystkie te trzy ksiazki przyczynily sie do tego ze w szybkim czasie moj stan zdrowia bardzo sie poleprzyl i moge normalnie funkcjonowac .

Chcialam sie z wami tym podzielic mam nadzieje ze wam tez pomoga w zdrowieniu zycze wam tego z calego serca
Pozdrawiam Hanna Oliwa
napisał/a: ognisty21 2010-11-08 10:56
Wszystkiego dobrego Haniu.
Oby się zmieniło podejście w stosunku do nas.
Ciągle w to wierzę..