Krzywy kręgosłup lekka skolioza i lordoza

napisał/a: Meternach 2011-12-11 14:10
Witam mam problem z kręgosłupem jest on troche kżywy przybrał kształt litery S, nie jest to co prawda mocne skrzywienie ale takie początkowe mój ojciec też takie ma nawet większe ale nie wiem czy to genetycznie czy od nierównych nóg od chodzenia bo miałem nierówne wkłady do butów, lub też siedzenie przed komputerem nie równo, przyczym ta skolioza napewno nie przekracza 30 stopni, druga żecz to lordoza średnia tyłek i brzuch są wysunięte do przodu a kregosłup wklęsniety. Mam prośbe jak skorygować te wady jakieś ćwiczenia czy coś. Proszę o pomoc.
napisał/a: piotrosiama 2011-12-11 14:14
Sam to nie zaczynaj żadnej korekty z kręgosłupem. Poproś np. ortopedę o skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne.
napisał/a: Meternach 2011-12-11 14:16
a np: wiszenie na drążku lub jakieś inne lekkie ćwiczenia
napisał/a: piotrosiama 2011-12-11 14:19
A dlaczego upierasz się przy samodzielnych ćwiczeniach ? Lepiej będzie jak specjalista zleci odpowiednie zabiegi i pokaże co i jak należy prawidłowo wykonać.
napisał/a: Meternach 2011-12-11 14:21
Bo nie chcę mi się zabardzo po doktorach biegać ale może to by było słuszne.
napisał/a: piotrosiama 2011-12-11 14:26
Jak najbardziej słuszne. Może Twój rodzinny da Ci skierowanie do rehabilitanta bo moja lekarka tak robi na podstawie wykonanego wcześniej rtg kręgosłupa.
napisał/a: Meternach 2011-12-11 14:26
Ok dzięki za porade :D.
napisał/a: abumik 2012-05-08 16:45
Bardzo ważne jest zdjęcie rentgenowskie, skieruje Cię na nie lekarz ogólny. Zdjęcie potrzebne będzie podczas rehabilitacji. Będzie wtedy wiadomo, co się dzieje dokładnie z kręgosłupem. Wybierz sobie dobrego rehabilitnta, przy moich problemach z kręgosłupem zwracałam się do rehabilitacji mobilnej patmedik z Warszawy/ Później masaże, szereg zabiegów, a gdy zakończysz rehabilitację. to koniecznie, każdego dnia trzeba dbać o mięśnie przykręgosłupowe, bo one trzymają nasz kręgosłup, czyli zajęcia na basenie, ćwiczenia w domu.