Krzywe kości

napisał/a: pogubiona18 2010-12-02 14:08
Czy w wieku 19 lat ,gdy raczej juz proces rosniecia kosci jest zakonczony
mozna wyprostwoac wady nog ,kregoslupa.Konkretnie skrzywienia- za pomoca cwiczen?Mozna zmniejszyc w taki sposob wady takie jak szpotawosc nog i skrzywienie kregoslupa? czy tylko operacyjnie?:(
prosze o odpowiedz
napisał/a: ulna 2010-12-02 16:05
Jeśli wady są spore to samymi ćwiczeniami się tego nie skoryguje, jeśli nie wielkie to można spróbować, chociaż mimo wszystko z osiągnięciem sukcesu może być ciężko
napisał/a: pogubiona18 2010-12-02 18:16
wada jest dosc znaczna okolo5 cm roznicy.( szpotawosc kolan) .Przeszkadza mi to ...nie wiem od kiedy tak mam ale mysle ,ze wada od okolo5-6 lat ma na pewno.I Chyba sie poglebila..:( jak robei cwiczenie na szpotae nogi (siad kokretnny) to czuje ,ze dla mnie to wysilek jakis..i gdy przestaje tak siedziec czuje bol miesni...i nie moge rozprostowac nog.moze to znak ,ze dziala to? nie wiem oprocz tego,ze to brzydko wyglada ;/ to mam problem z chodzeniem,zdzieram fleki szybko i przekrzywiam noge...:( chcialabym wierzyc ,ze mozna to skorygowac.
napisał/a: ulna 2010-12-03 17:12
5 cm to wartość graniczna od której określa się, że w ogóle wada występuje, czyli nie jest źle. Wskazana na tym etapie jest rehabilitacja, szczególnie ćwiczenia, ewentualnie wkładki ortopedyczne, zalecane jest zredukowanie ewentualnej nadwagi, jeśli taka by występowała.