Krzywa przegroda- duszności

napisał/a: osobniktaki 2015-09-16 18:38
Witam, chciałbym sie dowiedzieć czy w przypadku skrzywionej przegrody nosa zatwierdzonej do operacji mogą występować silne duszności towarzyszące przez
cały dzień,ciągłe zmęczenie,bóle głowy? miałem robione TK klatki,ekg/echo/ekg wysiłkowe,spirometria,morfologia - wyniki pozytywne.Brałem również leki
psychotropowe(bez poprawy) ponieważ mój problem właśnie polega na tym że od 2lat(mam 24) męczą mnie duszności jestem jak ryba bez wody, oddycham cały czas ustami, łapie powietrze
jak bym chciał a nie mógł nieraz musze wziąść kilka razy żeby poczuć ulge, nieraz towarzyszy mi uczucie czegoś w przełyku jakby ucisk/ścisk, cały czas pluje
bo ciągle mi spływa coś z gardła. Jestem osobą aktywną fizycznie uprawiam sporty walki,biegam a mimo wszystkich badań które są dobre nadal mnie coś dusi,ściska i nie daje spokoju. Zostaje mi ten krzywy nos także chciałem sie zaptać czy może on mieć coś wspólnego z moim problem, boje się że jak go zooperuje to mój problem nie minie i co wtedy ?
napisał/a: radek07 2015-09-16 19:43
osobniktaki napisal(a):oddycham cały czas ustami


W ogóle nie oddychasz przez nos - nie zdarza Ci się oddychać przez nos przez jakiś czas?
napisał/a: osobniktaki 2015-09-16 22:02
w nocy spie z otwartą buzią, a przez nos czasami oddycha mi sie ok ale wiekszość czasu mam blokade a jak oddycham to czuje ze to powietrze nie dochodzi bo zaczyna mnie dusic w klatce i musze zaczac oddychac przez usta.
napisał/a: radek07 2015-09-17 07:46
Od jak dawna masz taki problem z nosem - od jak dawna on się zatyka?
Doznałeś wcześniej urazu, że masz skrzywioną przegrodę?
napisał/a: osobniktaki 2015-09-17 15:34
Skrzywiona przegroda była już długo dokładnie nie pamiętam ale kiedy byłem w 2011/2012r u lekarza i to zobaczyła wtedy tych duszności nie odczuwałem, trenuje tajski boks więc trudno nie dostać nieraz ciosu prosto w twarz, od około 2lat mam z nim problem odczuwalny na tyle że utrudnia mi normalnie oddychanie.
napisał/a: radek07 2015-09-17 16:55
osobniktaki napisal(a):nieraz towarzyszy mi uczucie czegoś w przełyku jakby ucisk/ścisk


Czy ucisk w przełyku znika kiedy coś wypijesz?
napisał/a: osobniktaki 2015-09-17 19:51
To juz różnie raz tak raz nie, najczęściej odpluwam sline
napisał/a: radek07 2015-09-19 21:01
Słyszałeś o płukaniu nosa wodą? Przegotuj wodę, ostudź ją, nabierz ją w ręce i zasysaj nosem; zrób tak parę razy po czym wysmarkaj rozwodnioną wydzielinę. Jeśli twój nos po wypłukaniu będzie bardziej drożny można będzie przypuszczać, że dodatkowo problem tkwi w dolnych małżowinach.

Najlepiej jakbyś wykonał Tomografię Komputerową zatok i jamy nosowej.
napisał/a: osobniktaki 2015-09-20 19:34
mialem robione TK nosa poniżej daje link zdjęcie, ale wciąż czekam na jakąś odpowiedź apropo tych duszności scisku w klatce bo o to mi głównie chodzi i to jest mój główny problem czy skrzywienie nosa może dawac takie objawy?

http://images68.fotosik.pl/1194/c75e48b3443c6982.jpg
napisał/a: radek07 2015-09-20 20:21
osobniktaki napisal(a):ale wciąż czekam na jakąś odpowiedź apropo tych duszności scisku w klatce bo o to mi głównie chodzi i to jest mój główny problem czy skrzywienie nosa może dawac takie objawy?


Raz na tym forum ktoś opisywał podobny problem, więc może problem z nosem ma coś wspólnego z płucami.

Pisałeś, że czasem oddychasz przez nos. Czy wtedy też czujesz ucisk w klatce?



Masz pełny wynik tomografii na płycie?
napisał/a: osobniktaki 2015-09-20 20:41
tak też czuje ucisk, i próbowałem sobie płukać taką specjalną buteleczką do nosa z jakimś roztworem nie pamietam nazwy ale było ciężko bo tak zablokowany mam ten nochal probowalem lekow typu avamys (?) i tez nic. tak mam na płycie pełen obraz

ps. przeczytałbym ten temat który ktoś kiedyś opisywał pamietasz może z kiedy on był ??
napisał/a: radek07 2015-09-20 20:54
osobniktaki napisal(a):ps. przeczytałbym ten temat który ktoś kiedyś opisywał pamietasz może z kiedy on był ??


To było dawno temu; nie sądzę abym go odnalazł. Ten post pisała dziewczyna, która była po operacji nosa, nos miała zatkany, oddychając przez usta nie mogła w pełni oddychać; miała duszności.

Możesz przesłać pełny wynik?