Krwotok z nosa

napisał/a: shac0 2010-12-02 18:00
Witam problem jest bardzo powazny a dotyczy mojej mamy jestt o kobieta w wieku 46 lat ma ogolnie problemy z nerwami, sercem nogami, lecz radzi sobie jakos, ale nie to jest problemem! Od dwoch dni bez przyczynowo traci duze ilosci krwi z nosa, krwotok nastepuje nagle bez zadnego "dlubania" w nosie! mam 16 lat wiec potrafie zrobic solidny oklad ktory zatamuje wyciek krwi, nie wiem czym to jest spowodowanie i nie wiem czy mama powinna isc do lekarza dodam ze ok 5 dni nie moze dostac okresu/miesiaczki! prosze pilnie o pomoc
napisał/a: Butterfly:) 2010-12-02 20:31
Owszem, uważam, że najlepiej byłoby, gdyby Twoja mama udała się do lekarza. Oczywiście, jeżeli krwawienia są spore, a nie tylko plamy np na chusteczce. Może okazać się, że w nosie pękło po prostu jakies naczynko, które samo nie bardzo może się wygoić. Lekarz wtedy zamkie go przez koagulację, popularnie zwaną "przypalaniem". Jeżeli krwawienia nie są duże, niech mama przyjmuje Rutinoscorbin 3 razy dziennie po 2 tabletki.
Czy Twoja mama przyjmuje l;eki rozrzedzające krew? Jeżeli ak, powinna zbadać, czy dawka nie jest zbyt duża.
napisał/a: smed 2010-12-02 20:58
Słuchaj Kolego, jeśli krwawi z nosa, to najczęściej przyczyną jest zmniejszenie ilości wapnia we krwi, nadciśnienie tętnicze, nadużywanie kropli do nosa lub sterydów donosowych. Może też pojawiać się w stanach zmniejszonej krzepliwości, gdyby Mama zażywała acenokumarol lub warfarynę lub inne przeciwkrzepliwe leki, lub miała hemofilię.

No ale wydaje mi się, że najprostszym rozwiązaniem będzie zmierzenie ciśnienia, czy nie ma zbyt wysokiego i podanie jej wapnia (nawet zwykłe tabletki musujące z wapniem)

Pozdrawiam