Krwotok po usunięciu zęba

napisał/a: agag33 2008-08-21 23:23
Witam.
Wczoraj usuwalam dolna szóstkę i jestem tym poporostu przerażona.Stomaolog byl bardzo mily , podszedł do mnie bardzo delikatnie widząc , że się boję.Samo usuwanie po znieczuleniu nie bolało....ale ilość krwi jaką zobaczylam na dentyście i na sobie mnie przeraziła.Miałam ziarnicę ( o ile dobrze pamietam ) i cięte dziąsło.I nie mam pojecia co to ta ziarnica?
Po powrocie do domu dostalam krwotoku , znów do dentysty , dal mi jakieś leki , przeszło.Ale po 24 znow nie mogłam zahamowac krwawienia.Ponownie do dentysty i póki co nie krwawilam juz dziś chociaż w nocy jeszcze dośc sporo krwi wyleciało na poduszkę.
Teraz tylko ból i straszna opuchlizna.Samo usuwanie zęba mnie nie przerazilo ale to co bylo poźniej.
Czy wg .Pana taka reakcja jest naturalna i co oznacza ziarnica?
Pozdrawiam ciepło.
Aga
napisał/a: DobryDent 2008-08-22 08:41
Ziarnina (nie ziarnica),zmiany okołowierzchołkowe to tak w skrócie zakażony bakteriami zębodół, pojawia się gdy ząb obumarł, tkanki w dziąśle reagują na martwą tkankę zęba i bakterie itp najczęstsza przyczyna usuwania zębów. Lubi to krwawić i kiepsko się pacjent znieczula. Nie martw się tym.
Zrób badania krwi, sprawdzaj ciśnienie. Często jest jakaś ogólna przyczyna krwawienia. Może być spowodowane miesiączką.