Krwiomocz, białko w moczu, ból po prawej stronie pleców.

napisał/a: ksmundek 2010-01-12 09:34
Witam. Mam pewien problem. Od około 2 miesięcy oddaje mocz barwy czerwonej(krwiomocz). Poszedłem z tym przypadkiem do lekarza rodzinnego, który zlecił badanie ogólne moczu. W wyniku badań pojawiło się białko 172 mg/dl (badania wyk. 30.10.2009r). Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do urologa, który zlecił ponowne wykonanie badania moczu, usg nerek, z oceną pecherza moczowego i zalegania. Wczoraj ten sam lekarz wykonał to usg(poszedłem do niego prywatnie zeby nie tracić czasu) i badanie nie wykazało zadnych nieprawidłowości. Jedyne co zauwarzył to bardzo drobne zlogi kielichowe i w lewej nerce nieco nieregularne, liczne torbielki. W takim przypadku kazał mi się zgłosić jeszcze raz z wynikami badań moczu, żeby mieć bardziej jaśniejszy obraz. Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą. Wcześniej radziłem się lekarza na forum internetowym, ktoremu opisałem inne objawy jakie u siebie zauważyłem( wysokie ciśnienie, kołatanie serca, zlewne poty, krwiomocz, drżenia i zdrętwienia kończyn, bóle głowy) i on poinformował mnie, żeby wziąć pod uwagę guza chromochłonnego nadnerczy. I właśnie chciałem zapytać czy badanie usg daje możliwość wykrycia takiego guza? Dodam jeszcze, że od 5 dni odczuwam ból po prawj stronie pleców, w okolicy lędzwiowej.