Krwinkomocz? Wyniki do oceny.

napisał/a: Czarek518 2011-04-15 15:16
Witam serdecznie, z góry przepraszam jeśli temat znajduje się w nieodpowiednim dziale jednak wahałem się czy umieścić go w dziale Hematologia czy Urologia.

Mniej więcej tydzień temu, podczas sikania zauważyłem że mój mocz jest jasno różowy i trochę się przestraszyłem, ponieważ nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło.
Wystąpił tylko jeden taki epizod, ale kupiłem 100 testów paskowych Siemens Multistix 10SG żeby kontrolować sytuację, na paskach zawsze wychodzi tak samo wszystkie wartości są NEG (w normie) oprócz krwi, zwykle kwadracik robił się granatowy, czasami blado żółty z granatowymi plamkami.
Poszedłem więc do lekarza pierwszego kontaktu który przepisał mi lek FURAGINUM TEVA 50mg i zlecił badania krwi i moczu. Brałem ten FURAGINUM przez 5 dni 2x2 tabletki dziennie. Po 2 dniach używania leku kwadracik na pasu był już tylko blado żółty, a w trzeciego dnia miał normalną pomarańczową barwę.

Od wczoraj nie biorę FURAGINUM i dzisiaj patrzyłem na test, niestety krew w moczu znowu się pojawiła (a może wcale nie zniknęła, w ulotce jest napisane że lek może zaburzać wyniki), przynajmniej tak pokazuje test bo gołym okiem jej nie widać. Zastanawiam się czy pobrać jeszcze ten lek czy iść do lekarza.

Poniżej załączam badania które zlecił mi lekarz pierwszego kontaktu, niestety ja się na tym nie znam i nie wiele z tego rozumiem może jakiś specjalista będzie mi w stanie pomóc. Z tego co wyczytałem na sieci mam raczej złe prognozy. Czy duże jest prawdopodobieństwo że to białaczka?

http://img23.imageshack.us/img23/2461/p1040086j.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/6444/p1040087i.jpg

Ogólnie czuje się dobrze, nie bolą mnie nerki nikt mnie też w nie, nie uderzył. Nie boli mnie pęcherz , ani penis przy oddawaniu moczu. Mam 19 lat i ważę 61kg.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
napisał/a: ratownik_0395 2011-04-16 14:55
Witam !
Najlepiej idź do lekarza rodzinnego, nie zwlekaj z tym. Poproś o skierowanie na usg jamy brzusznej. W badaniach faktycznie dość liczna jest ilość krwi w moczu. W morfologii spadek liczby granulocytów i niewielkie podwyższenie limfocytów.
Zadam ci kilka pytań:
1) Czy przyjmujesz jakieś leki na stałe od np. astmy, nadciśnienia itp. ?
2) Jaki zawód wykonujesz - czy masz kontakt z chemikaliami, farbami, lakierami itp. ?
3) Czy nie przechodziłeś ostatnio infekcji wirusowych, bakteryjnych, grzybiczych ?
Warto było by wykonać jeszcze może badania z krwi np. sód, potas, chlor, żelazo, mocznik,kreatynina itd.
Pozdrawiam !
napisał/a: Czarek518 2011-05-25 16:51
Witam ponownie, dziękuję za odp. i zainteresowanie moim tematem.
napisal(a):1) Czy przyjmujesz jakieś leki na stałe od np. astmy, nadciśnienia itp. ?

Nie, nie biorę żadnych leków na takie schorzenia co najwyżej czasami witaminy rutina C i wapno musujące.

napisal(a):2) Jaki zawód wykonujesz - czy masz kontakt z chemikaliami, farbami, lakierami itp. ?

Nie mam kontaktu z takimi produktami jestem programistą prowadzę raczej siedzący tryb życia jeśli nie liczyć kilkunastu pompek rano czy popołudniowego biegania z psem.

napisal(a):3) Czy nie przechodziłeś ostatnio infekcji wirusowych, bakteryjnych, grzybiczych ?

Jako dziecko generalnie byłem dość chorowity ostatnio kilka miesięcy temu miałem anginę i brałem antybiotyk Amotaks, niedawno wyleczyłem u stomatologa ropień dziąsła który od kilku miesięcy nie dawał mi spokoju.

Od mojej ostatniej wypowiedzi minął ponad miesiąc jednak mój problem nie zniknął, ponad 2 tygodnie temu zrobiłem nowe badania krwi i moczu trochę bardziej dokładne, hematolog z którym się skonsultowałem w poradni stwierdził że wyniki krwi są w normie. Krew ++ i śladowe ilości białka w moczu. Zjadłem jeszcze jedno opakowanie furaginy i mój problem czasowo zniknął niestety dzisiaj w moczu zauważyłem kilka małych skrzepów krwi (wyglądały jak takie cienki kleiste żyłki / nitki), pasek natomiast wykazał krwinkomocz.

Od pewnego czasu doskwiera mi także częste oddawanie moczu bez względu na to ile wypiję co chwilę muszę do toalety. Jeśli piję mało mocz jest przeźroczysty lub słomkowy (pasek wykazuje krwinkomocz) jeśli wypijam mało mocz jest mętny, krew widoczna gołym okiem w małych ilościach i dodatkowo mam jakiś biały osad.
Jutro rano jadę do centrum onkologii żeby zrobić USG jamy brzusznej.

Boję się że to może być rak pęcherza moczowego, przynajmniej tak wnioskuję po tym co jest napisane w sieci. Dziwi mnie tylko skąd by się u mnie wziął to podobno przypadłość wieku starczego. Ja mam 19 lat nie piję, nie palę, nie zażywam narkotyków.

PS. Prosiłbym moderatora o przeniesienie tematu do działu urologia, chyba tam jednak będzie lepiej pasował. Z góry dziękuję!
napisał/a: shift 2011-05-25 23:00
Twoje wyniki nie wskazują za bardzo na infekcję. Wszystko jest w normie prócz krwi.