krwiak uda

napisał/a: pasoma 2011-02-13 03:51
upadłam i uderzyłam się o stojak na rowery w wyniku czego mam duży krwiak ,mało tego powstało duże zgrubienie na udzie poprostu krwiak podskórny. Po zdarzeniu odrazu robiłam okłady z lodu za dwa dni byłam u lekarza .umiem chodzić tylko przy siadaniu i wstawaniu strasznie szczypie jakby skóra odrywała się od mięśnia.lekarz przepisał mi Lioton 1000i tabletki Pelethrocin.Siniaki powoli znikają jednak zgrubienie nic się nie zmniejszyło .Lekarz dał mi skierowanie do ortopedy .czy będę musiała mieć zabieg usunięcia krwiaka ,czy sam się wchłonie zamieszczam zdjecie
napisał/a: pasoma 2011-03-02 07:39
niestety krwiak musiał być nacięty mam teraz długi i głębokie rozcięcie.Byłam 5dni w szpitalu .Rana sama musi się zagoić,leczenie bedzie trwało około4tygodni.
napisał/a: pasoma 2011-03-04 16:18
Witam ponownie niestety krwiak musiał być nacięty teraz mam w udzie dużą ranę .rana musi się sama oczyścić i zagoić ,codziennie muszę zmieniać opatrunek przemywając ranę borasolem,czas gojenia rany z tego co powiedział chirurg to ponad 4 tygodnie. Tak wygląda krwiak po nacięciu
napisał/a: zonq 2015-09-14 08:33
Dziekuje za ciag dalszy własnej historii, mam podobny problem. Miałem wypadek na motocyklu i po upadku pechowo wpadłem pod nadjezdzajacy z przeciwka samochod, który przejechal mi po lewym udzie. Jakims cudem nie doszło do złamania kosci udowej, ale powstalo ogromne stłuczenie. Siniak koloru niemal czarnego ciagnal się od posladkow az do kolana. Powstal także ogromny krwiak, który niestety się nie wchlonal. Był nieco większy niż u Pani, ewakuowano go przez dwa otwory na dole i u góry uda. Ciezko stwierdzić ze zdjęcia jak duże miała Pani nacięcie, ale wydaje mi się znacznie większe od moich 2-3cm naciec i tym się troche pocieszam. Za 3 tygodnie urodzi mi się syn i mam nadzieje, ze chociaż udo mi się zagoi i będę mogl sam odebrać dzidziusia i dziewczyne ze szpitala.
Raz jeszcze dziekuje za Pani historie, w szpitalu mimo pytan nie dostalem odpowiedzi czemu nie zszywają tych ran i jak długo to się będzie goic, teraz wiem więcej :)
Pozdrawiam
napisał/a: Andzrej 2015-09-14 20:29
Widać, że dawniej lepiej sobie radzono z takimi krwiakami. Wykorzystywano pijawki, arnikę górską i witaminę C.
napisał/a: Andzrej 2015-09-14 20:30
Widać, że dawniej lepiej sobie radzono z takimi krwiakami. Wykorzystywano pijawki, arnikę górską i witaminę C.