Krwiak pod paznkociem?

napisał/a: Dironixu 2014-06-29 17:43
Witam. Od kilku miesięcy mam owe "coś" pod paznkociem. Nie wiem od czego, może się uderzyłem - nie pamiętam. Niestety po każdej grze w piłkę nożną zaczyna on boleć. Nie wiem co to jest, ale myślę że krwiak podpaznokciowy. Gdy naciskam lewą stronę paznokcia, pojawia na dole się taka plama, która pod wpływem nacisku znika, natomiast reszta pod naciskiem się nie rusza. Proszę o pomoc i gdzie mam się udać, aby to usunąć, ponieważ mam dość tego bólu, i patrzenia na nieestetyczny wygląd paznokcia. Czy konieczne będzie zrywanie paznokcia? Ile to wszystko będzie trwać, w ramach refundacji NFZ?

Pozdrawiam.

Zdjęcia:
http://i.imgur.com/jzsFG3E.jpg

http://i.imgur.com/8WB951x.jpg
napisał/a: piotrosiama 2014-06-29 19:36
Usunąć domowymi sposobami to się nie da, chyba że zdecydujesz się na chirurgiczne usunięcie paznokcia.
napisał/a: Dironixu 2014-06-29 20:00
Czyli albo wypalanie dziury w paznokciu i ewakuacja krwi, czy zdecydować się ostatecznie na usunięcie chirurgiczne? Mogę zadecydować? Gdzie mam się udać najpierw? Jeszcze pytanie co do, uprawiania sportu. Ile trzeba sobie zrobić przerwy po usunięciu paznokcia? Zazwyczaj gram w piłkę, i co 1-2 dni biegam(najczęściej wieczorem codziennie)
napisał/a: piotrosiama 2014-06-29 21:31
Ja bym zostawiła naturze bo interwencja chirurgiczna jest moim zdaniem ostatecznością.
napisał/a: Dironixu 2014-06-29 22:18
A chociaż ten paznokieć się już goi? Bo ja się na paznokciach nie znam. :P I tak czy siak jutro pojadę się skonsultować. Jakieś może ma pani rady żeby to pielęgnować itp? Dziekuję bardzo. :)
napisał/a: piotrosiama 2014-06-29 22:47
Musisz sam obserwować czy ten krwiak będzie się przesuwał wraz ze wzrostem paznokcia. Strasznie długo trwa powrót do jego normalnego wyglądu. Zastanawia mnie - dlaczego wciąż Cię boli, może paznokieć wrasta ?
napisał/a: Dironixu 2014-06-29 23:52
Nie wiem, po prostu nie umiem tego ocenić. Tak jak wyżej napisałem jutro jadę do rodzinego, on oceni, zobaczymy co powie, może gdzieś da skierowanie, i przy jakimś zabiegu się problem rozwiążę. Dodam że boli mnie tylko gdy gram w piłkę, przy bieganiu nie. Zazwyczaj po dniu ból ustępuje. Co do przesuwania się krwiaka - wątpię od kilku miesięcy jest taki sam. Jedynie zastanawia mnie ta biała narośl po środku paznokcia i nie wiem co to jest(jakbym chciał to złapać pod paznokieć to czuć takie zgrubienie na tym,chodzi mi o te białe kreski itp.)
napisał/a: Dironixu 2014-06-30 14:59
Byłem dziś u lekarza rodzinnego, który stwierdził że to nie jest krwiak. Pokazywałem lekarzowi że pod naciskiem krew się rozprzestrzenia a po odciśnięciu palca na tym chorym paznokciu wraca do normalnego stanu. Powiedział mi że, jak mam kilka miesięcy to by sie już zagoiło, z tym się akurat nie zgodzę bo do małych ten krwiak nie należy. Powiedział jeszcze że nie podejmuję się leczenia, i mam się wybrać z tym do dermatologa. Zapisałem się, wizyte mam 13 sierpnia. Mam nadzieję że chociaż tam będzie konkretny lekarz i mi pomoże z tym krwiakiem, i albo usuną tą krew, albo całego paznokcia.