krwawienie z odbytu po porodzie

napisał/a: asiuniaa2 2010-07-16 09:13
Witam. Jestem już cztery miesiące po porodzie. Od porodu mam problem z wypróżnianiem się gdyż moje stolce są jakby "ostre". Za każdym razem czuję jakby mnie kto ciął i do tego delikatnie krwawię. Zastanawiam się czy w trakcie porodu coś mi się tam nie porozrywało? Czy to są żylaki odbytu?
napisał/a: Grystan 2010-07-16 19:08
Najprawdopodobniej ma Pani problemy z hemoroidami bądź zmianami zakrzepowymi, po porodzie to często spotykana dolegliwość. Proponuję sprawę skonsultować z proktologiem. Najlepiej prywatnie nie traci się wtedy dużo czasu ale trochę to kosztuje.
napisał/a: Kasieniek84 2010-07-16 21:58
Również zgadzam się z poprzednikiem. Moga ot być hemoroidy co jest częste szczególnie przy porodzie ponieważ to nie lada wysiłek a naczynia krwionośne w odbycie są dość wrażliwe. Może też są to jakieś pęknięcia odbytu i rany które pozostały po porodzie. Starczy że są nie zagojone i przy wypróżnianiu się można odczuwac taki ból. Ja miałam zabieg usuwania hemoroidów i potem rana goiła mi się wiele wiele miesięcy i własnie czułam podobny ból, jak się podgoiła to było lżej ale trzeba bardzo uważać by nie nadwyrężyć nic, nie podnosić ciężkiego i uważać. Te okolice są bardzo wrażliwe a rany goją się długo gdyż jest tam wiele bakterii. Myślę także że warto pójść do proktologa i to prywatnie i po pierwszej wizycie lekarz zbada palcem i powie czym jest to spowodowane i poleci odpowiednie leki. Jeśli to ranka jakaś to polecam żel SOLCOSERYL który przyspiesza gojenie i pomaga w tworzeniu się nowego naskórka i można go wprowadzać do odbytu, polecam gdyż sama stosowałam i [polecił mi bardzo dobry proktolog u któtego się leczyłam, rana miesiącami się nie goiła a po tym żelu znacznie przyspieszyło się gojenie, nasiadówki z kory dębu także nie zaszkodzą, działają ściągająco i tak 2x dziennie albo przynajmniej rano po załątwieniu się po 15 min w świeżo zaparzonym naparze, przynajmniej mi przyniosło to ulgę, do tego jeśli można karmiąc bo zapewne karmisz parafinę ciekła, łyżkę przed sniadaniem i kolacja, ulatwi poślizg i nie będzie tak boleć przy wizycie w toalecie a jeśli tak są jakieś ranki to nie będzie tak kał jej podrażniał.
Jednak co Ci jest to lekarz Ci powie i jeśli to nie są nie zagojone ranki to ten żel jest bez sensu dlatego warto wybrac się do lekarza niż bez sensu samemu się leczyć. Ja opisałam co mi pomogło po zabiegu na ranę i jej gojenie. Bo jeśli chodzi o hemoroidy to już najlepiej jak lekarz poleci jakiś lek. Maści wszelkie działają objawowo i na zewnątrz a warto zrobić coś by od wew. zaleczyć i dobrze dieta sprawić by kał był luźny i nei podrazniał.
Rozpisałam się, ale mam nadzieje że coś z moich rad pomoże, sama się męczyłam ze sprawami odbytu i wiem jakie to mało miłe.