Krwawienie w ciąży.

napisał/a: Bonny12 2015-12-29 16:11
Witam.
Chciałbym dopytać się jak to jest z tym krwawieniem podczas ciąży. Wiem ,że może ono występować, ale czy jest to częsty objaw i czy ciężko takie krwawienie odróżnić od normalnego okresu. Moja sytuacja wygląda tak, że wraz z partnerką uprawialiśmy petting 9 sierpnia, podczas którego mogło dojśc do ryzykownej sytuacji przeniesienia preejakulatu. 25 sierpnia przyszło normalne krwawienie, jednak pare tygodni po tym zrobiliśmy 2 testy, które wyszły negatywne. Następnie we wrzesniu, pazdzierniku i listopadzie również wystapiły krwawienie raczej w oczekiwanym terminie. Wszystkie te krwawienie wedlug mojej partnerki byly normalne. Jednak ten w grudniu nie przychodzi.... Naczytalismy sie sporo o wczesnym krwawieniu ciazowym i krwawieniu z doczesnej ktore podobno moga wystepowac do 4 miesiaca ciazy. Tematu na wielu innych forach tez nie sa pomocne, gdyz w kazdym z nich prawie kazda wypowiadajaca sie kobieta miala krwawienie w ciazy.... Czy naprawde jest to mozliwe miec juz 4 "okresy" i byc w ciazy i czy nie wsytapily by juz jakiekolwiek inne objawy. Prosze o pomoc poniewaz bardzo strsujemy sie ta sytuacja.

Z gory dziekuje i przepraszam jezeli pojawil sie juz podobny watek
napisał/a: Gracee 2016-01-07 16:24
Krwawienia w ciąży się zdarzają z tego co mi wiadomo nie jest to częsta sytuacja ale jest. Patrząc na opisany przykład waszej sytuacji można stwierdzić, że jeśli w późniejszym czasie tzn. po 9 sierpnia nie dochodziło do stosunków to testy wykonane we wrześniu, październiku i listopadzie są jak najbardziej wiarygodne i ciąży nie ma. Co do spóźniającego się okresu w grudniu to przyczyną może być stres. Trzeba zwrócić uwagę na to, iż miesiączka może się opóźniać nawet w cyklach dotąd bardzo regularnych. Zapewne już partnerka okres dostała bo dziś mamy 7 styczeń a Twój post był z końca grudnia.
napisał/a: mojonka 2016-03-07 23:48
A nie lepiej zapłacić kilka złotych i zrobić badanie na beta HCG? Wtedy nie będzie już żadnych wątpliwości, czy jest ciąża, czy też nie
napisał/a: wikam2 2016-03-08 10:18
Od grudnia sytuacja chyba się wyklarowała ;)
napisał/a: Gracee 2016-03-09 14:27
Też uważam, że sytuacja się już wyjaśniła. Nie ma sensu tracić pieniędzy na betę HCG.